FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB

Remarcații lui Ilie Dumitrescu, după Dinamo - FCSB: „Ce face este excepțional”

Ilie Dumitrescu. © FOTO: SPORT PICTURES +49   FOTO
Ilie Dumitrescu. © FOTO: SPORT PICTURES

Articol de - Publicat duminica, 03 august 2025 08:30 / Actualizat duminica, 03 august 2025 08:31

Fostul internațional român Ilie Dumitrescu (56 de ani) a analizat disputa de sâmbătă seara, câștigată de Dinamo, pe teren propriu, scor 4-3, contra celor de la FCSB, în etapa a patra din Superliga.

Acesta l-a lăudat pe Zeljko Kopic, antrenorul formației din Ștefan cel Mare, despre care a spus că face lucruri extraordinare. A avut și câțiva remarcați din cele două tabere: Tănase și Șut de la campioană, Sivis, Opruț, Caragea și Cristi Mihai de la Dinamo.

De asemenea, acesta a observat și faptul că, după schimbarea lui Daniel Bîrligea cu Denis Alibec, FCSB a avut de suferit, echipa nemaifăcând pressing în fața adversarei.

Ilie Dumitrescu: „E dureros, frustrant”

„E dureros, frustrant (n.r. pentru FCSB că a primit patru goluri de la Dinamo). El (n.r. Tănase) cu Șut au fost printre remarcații mei de la FCSB. E puțin să joci 5 minute. Dinamo a controlat jocul. FCSB a făcut trei schimbări.

Dinamo a revenit la joc, nu i-a lăsat să controleze jocul. Apoi, un joc inteligent gândit de Kopic, cu Musi și Armstrong. Sivis și Opruț au făcut un joc bun în seara asta.

Dinamo a fost superioară. Când a ieșit Bîrligea, nu a mai făcut pressing. Când a intrat Alibec, FCSB nu a mai făcut pressing.

Caragea a intrat bine. Cristi Mihai e remarcatul meu. Ce face Kopic la Dinamo, excepțional”, a spus după meci Ilie Dumitrescu, la „Digi Sport Special”, de la Digi Sport.

Sunt foarte mândru de jucătorii mei. Nu a fost ușor, a trebuit să restabilizez echipa după acest început de sezon. A trebuit să-i fac să creadă în continuare, să lupte.

Au jucat foarte bine, merităm din plin aceste 3 puncte. Pentru mine, asta e cel mai important. Cu tot respectul pentru celelalte echipe, acesta este cel mai mare derby al României.

- Zeljko Kopic, antrenor Dinamo

Imagini de la Dinamo - FCSB 4-3

Alexandru Musi în Dinamo - FCSB // foto: GSP
Zeljo Kopic în Dinamo - FCSB // foto: GSP
Dinamo - FCSB // foto: GSP
Dinamo - FCSB // foto: GSP
Dinamo - FCSB // foto: GSP
+44 FOTO
Citește și:
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Superliga
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Campionate
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
Noutati auto
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
Tenis
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
VIDEO
Profit.ro
VIDEO "Trenul cu care facem cruce" - imagini dintr-un tren modernizat cu vagon restaurant
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează