INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SHEFFIELD UNITED - TOTTENHAM

Nota lui Radu Drăgușin, integralist în ultimul meci al sezonului » Ce scriu englezii după Sheffield - Tottenham

Radu Drăgușin (22 de ani) a fost integralist la Tottenham în victoria 3-0 de pe terenul lui Sheffield United, din ultima rundă a sezonului de Premier League. Internaționalul român a fost în nota echipei/ foto Imago Images

Articol de - Publicat duminica, 19 mai 2024 20:29 / Actualizat duminica, 19 mai 2024 21:11

Radu Drăgușin (22 de ani) a fost integralist la Tottenham în victoria 3-0 de pe terenul lui Sheffield United, din ultima rundă a sezonului de Premier League. Internaționalul român a fost în nota echipei.

Drăgușin a fost integralist pentru a doua oară consecutiv, după ce a jucat 90 de minute în înfrângerea cu City, scor 0-2. Spre deosebire de meciul cu campioana, Radu nu a avut prea mult de lucru cu Sheffield.

Ce performanță pentru Răzvan Lucescu! CAMPION cu PAOK pentru a doua oară » Haos pe gazon la final, au intrat scutierii!
Aris Salonic - PAOK Salonic

L-a scăpat la o fază pe Diaz, care a trimis peste poartă, și a fost taxat. Drăgușin a primit nota 6 din partea football.london, la fel ca Romero, colegul din centrul apărării. Porro a luat 8, la fel ca oamenii de atac Son și Maddison. Kulusevski a fost MVP-ul și a primit nota 9.

Ce au scris englezii despre Radu Drăgușin

„Și-a păstrat locul în primul 11 după o prestație impresionantă împotriva lui Manchester City, dar l-a scăpat pe Bereton Diaz în primele minute.

Și-a revenit bine după aceea și chiar s-a angajat într-o cursă în terenul advers”, au scris cei de la football.london.

Cum s-a descurcat Radu Drăgușin în Sheffield - Tottenham

Sheffield a început curajos disputa de pe Bramall Lane. N-a fructificat oportunitățile avute, iar în minutul 14 a fost pedepsită de Dejan Kulusevski, după o pasă a lui Son. Tottenham a pus stăpânire pe joc și a mai marcat de două ori în partea secundă. Porro a șutat tare, de la marginea careului, în minutul 59, iar Kulusevski a stabilit rezultatul final în minutul 65

Radu Drăgușin a avut o prestație solidă și de această dată. A câștigat toate duelurile din careu, s-a sincronizat bine cu Romero și obținut primul „clean sheet” din carieră în Premier League.

Cu victoria de astăzi, Tottenham și-a asigurat locul 5 în Premier League și s-a calificat în ediția următoare de Europa League.

Rezultat șoc în optimi la Roland Garros! 6-0, 6-0 în 40 de minute
Tenis

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring