FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Gigi Becali: "Dică nu mai poate fi ceea ce a fost, nu îi mai dă voie vîrsta"

Nicolae Dica
Nicolae Dica

Articol de GSP - Publicat luni, 27 decembrie 2010 00:00

Finanţatorul Stelei, Gigi Becali, e sceptic în privinţa randamentului pe care îl va da Nicolae Dică în Ghencea, dar speră ca fotbalistul să îi demonstreze că se înşală.

"Niciodată nu cred că Dică va fi cel care a fost. E vîrsta, din cauza asta nu mai poate fi ce a fost. El e un jucător tehnic, se plimba foarte mult pe teren, acum, dacă nu mai are acea capacitate fizică... nu îi mai dă voie vîrsta, nu mai poate. Aşa cred eu, să dea Dumnezeu să-l ambiţionez pe Dică, să demonstreze că nu e aşa.

Eu sînt un om sentimental, vorbeam cu Mihai Stoica, el mi-a zis de Dică, de faptul că s-ar duce la o echipă, că-i dă 200.000 de euro la semnătură. Eu am vorbit cu Dică şi i-am zis: «Auzi, ţigane, dar dacă ai veni la Steaua, dacă te-am lua». Mi-a zis: «Nici nu m-ar mai interesa banii dacă m-aş întoarce la Steaua»
A fost al nostru, e al nostru, am avut satisfacţii cu el cu: «Du-te, Dică, du-te, Dică!» Am zis că mai bine îi dau eu 50-60.000 de euro pe 5-6 luni şi om vedea. Apoi poate rămîne în staff-ul nostru, dacă e băiat de caracter. Apoi o să vină şi naşul lui, Mirel Rădoi, ca să facă treabă împreună.

Rădoi mi-a zis că dacă nu primeşte oferta aia pe care o aşteaptă, vine la Steaua. Eu cred că va veni, mi-a promis sută la sută că vine", a spus Becali la GSP TV.

Finanţatorul Stelei, Gigi Becali, e sceptic în privinţa randamentului pe care îl va da Nicolae Dică în Ghencea, dar speră ca fotbalistul să îi demonstreze că se înşală.

"Niciodată nu cred că Dică va fi cel care a fost. E vîrsta, din cauza asta nu mai poate fi ce a fost. El e un jucător tehnic, se plimba foarte mult pe teren, acum, dacă nu mai are acea capacitate fizică... nu îi mai dă voie vîrsta, nu mai poate. Aşa cred eu, să dea Dumnezeu să-l ambiţionez pe Dică, să demonstreze că nu e aşa.

Eu sînt un om sentimental, vorbeam cu Mihai Stoica, el mi-a zis de Dică, de faptul că s-ar duce la o echipă, că-i dă 200.000 de euro la semnătură. Eu am vorbit cu Dică şi i-am zis: «Auzi, ţigane, dar dacă ai veni la Steaua, dacă te-am lua». Mi-a zis: «Nici nu m-ar mai interesa banii dacă m-aş întoarce la Steaua»
A fost al nostru, e al nostru, am avut satisfacţii cu el cu: «Du-te, Dică, du-te, Dică!» Am zis că mai bine îi dau eu 50-60.000 de euro pe 5-6 luni şi om vedea. Apoi poate rămîne în staff-ul nostru, dacă e băiat de caracter. Apoi o să vină şi naşul lui, Mirel Rădoi, ca să facă treabă împreună.

Rădoi mi-a zis că dacă nu primeşte oferta aia pe care o aşteaptă, vine la Steaua. Eu cred că va veni, mi-a promis sută la sută că vine", a spus Becali la GSP TV.

Citește și:
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
Superliga
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
Pierdere uriașă: U Cluj rămâne fără Jovo Lukic! Câți bani aduce bosniacul în Superliga
Superliga
Pierdere uriașă: U Cluj rămâne fără Jovo Lukic! Câți bani aduce bosniacul în Superliga
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
silverius21
silverius21  •  27 Decembrie 2010, 23:18

duteee dica duteeee .... la fras a;t stift ... mai bn ne luam un hocheist decat dica

quest-stelistu
quest-stelistu  •  27 Decembrie 2010, 22:55

Asa ii multumesti cioban infect ?dupa ce ca te`a umplut de banii ,il faci tigan ,cioban infect ce esti si creca o sa cenzureze rau gsp`ul ca na ,am injurat pe seful lor

davidero
davidero  •  27 Decembrie 2010, 20:46

Si de ce il mai luati ??

Vezi toate comentariile (3)
Comentează