FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Ienei se ia iarăşi de Ilie: "S-ar putea să regrete că s-a dispensat de Dorel"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 septembrie 2010 00:00

Felul în care Ilie Dumitrescu a rezolvat cazul Dorel Stoica, dispensîndu-se de jucător, l-a nemulţumit de Emeric Ienei.


"Ilie a greşit, sper să conştientizeze că a făcut o eroare! Nu poţi să declari că nu te mai bazezi pe un fotbalist.
E o prostie că Piţurcă l-ar fi influenţat! Piţi, care e un profesionist, nu i-ar fi zis niciodată lui Dorel să nu joace bine la Steaua!

S-ar putea ca Ilie să regrete că s-a dispensat de Dorel, care e unul dintre cei mai buni pasatori din România!". "Nu le răspund gloriilor Stelei, indiferent ce zic despre mine", a comentat Ilie.

Felul în care Ilie Dumitrescu a rezolvat cazul Dorel Stoica, dispensîndu-se de jucător, l-a nemulţumit de Emeric Ienei.


"Ilie a greşit, sper să conştientizeze că a făcut o eroare! Nu poţi să declari că nu te mai bazezi pe un fotbalist.
E o prostie că Piţurcă l-ar fi influenţat! Piţi, care e un profesionist, nu i-ar fi zis niciodată lui Dorel să nu joace bine la Steaua!

S-ar putea ca Ilie să regrete că s-a dispensat de Dorel, care e unul dintre cei mai buni pasatori din România!". "Nu le răspund gloriilor Stelei, indiferent ce zic despre mine", a comentat Ilie.

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (42)
flaxx
flaxx  •  02 Septembrie 2010, 23:33

dumitrescu a gresit ca s-a despartit de dorel stoica, dar mai ales de stanca. in acest moment nu are portar de rezerva. sa ma scuteasca cu lungu.

petru_stelistu
petru_stelistu  •  02 Septembrie 2010, 22:04

Ziaristi de 2 lei.Dorel Stoica este destul de valoros si greu gasesti in tara jucator bun pe acest post.Omul nu a facut nici un atac la Ilie,ci doar si-a spus si el parerea.Cred ca are tot dreptul.Dumitrescu daca nu gandeste logic,se supara pe aceste declaratii,dar eu cred ca sunt doua variante in aceasta despartire.Ori Stoica nu a mai vrut sa stea(dupa declaratiile lui,cam asa ar parea).Ori Dumitrescu nu mai are nevoie de el din punct de vedere tactic.Asta nu inseamna ca noi suporterii ar trebu

leorint
leorint  •  01 Septembrie 2010, 16:19

bine ca am scapat de IENEI si PITURCA care nu sunt stelisti,cel putin nu se vede ,succes la craiova in B la anul. ILIE ii cel mai tare.si nea IENEI dute la minoritati la cfr.

Vezi toate comentariile (42)
Comentează