FOTBAL  »  Superliga  »  POLI TIMIŞOARA-STEAUA ANTENA 1 ŞI LIVEVIDEO PE GSP.RO, ORA 21:00

Asociaţia Suporterilor Stelişti ia atitudine: "Vrem suspendarea oricărei legături între Becali şi Steaua" :X

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 mai 2009 00:00

Asociaţia Independentă a Suporterilor Stelişti (AISS) consideră că principalul vinovat pentru haosul şi mediocritatea în care se zbate Steaua este finanaţatorul Gigi Becali. AISS a postat astfel un comunicat de presă pe site-ul său:

"Chiar dacă a provocat demisia antrenorului Marius Lăcătuş, declarând că acesta este vinovat de situaţia echipei, este evident că situaţia actuală este rodul acţiunilor lipsite de orice urmă de competenţă ale lui George Becali.

AISS consideră că nu se poate face performanţă în climatul pe care îl asigură un personaj certat cu legea şi cu bunul simţ, INDIFERENT DE CINE STĂ PE BANCA TEHNICĂ SAU DE LOTUL DE JUCĂTORI.

De asemenea, AISS nu este şi nu va fi niciodată de acord cu terfelirea numelor care înseamnă enorm atât pentru noi cât şi pentru Steaua .Tratamentul la care au fost supuşi Ladislau Boloni, Anghel Iordănescu, Gheorghe Hagi şi acum Marius Lăcătuş de către dl. Becali este sub orice critică şi în acelaşi timp, inaceptabil.

Deşi nu credeam să fie posibil, domnul BECALI A UMILIT ŞI MAI MULT STEAUA atât în ţară cât şi în străinătate) şi pe suporterii ei prin declaraţiile şi acţiunile iresponsabile referitoare la implicarea sa la echipă după plecarea lui Marius Lăcătuş, aruncând orice urmă de profesionalism şi performanţă la club în derizoriu.
În aceste condiţii, nu este de mirare că suporterii afişează bannere cu “Mi-e dor de Steaua!”, mesaj la care subscriem În totalitate.

Având în vedere toate acestea, precum şi ceea ce s-a întămplat în trecut, AISS cere ÎNCETAREA URGENTĂ A ORICĂREI LEGĂTURI ÎNTRE DOMNUL BECALI ŞI FC STEAUA.

Suntem convinşi că PROTESTELE LA ADRESA SA VOR CONTINUA până când acest deziderat va deveni realitate.

În acest sens, îi rugăm pe toţi cei care ţin la această echipă să nu se lase păcăliţi de strategia lui George Becali de a arunca MEREU VINA PE ALŢII şi să observe că de când s-a implicat la club, acesta a adus NUMAI HAOS ŞI MEDIOCRITATE, schimbând în mod iresponsabil zeci de jucători şi antrenori , situaţia actuală fiind una din cele mai ruşinoase din cei 62 de ani de existenţă ai clubului".

Asociaţia Independentă a Suporterilor Stelişti (AISS) consideră că principalul vinovat pentru haosul şi mediocritatea în care se zbate Steaua este finanaţatorul Gigi Becali. AISS a postat astfel un comunicat de presă pe site-ul său:

"Chiar dacă a provocat demisia antrenorului Marius Lăcătuş, declarând că acesta este vinovat de situaţia echipei, este evident că situaţia actuală este rodul acţiunilor lipsite de orice urmă de competenţă ale lui George Becali.

AISS consideră că nu se poate face performanţă în climatul pe care îl asigură un personaj certat cu legea şi cu bunul simţ, INDIFERENT DE CINE STĂ PE BANCA TEHNICĂ SAU DE LOTUL DE JUCĂTORI.

De asemenea, AISS nu este şi nu va fi niciodată de acord cu terfelirea numelor care înseamnă enorm atât pentru noi cât şi pentru Steaua .Tratamentul la care au fost supuşi Ladislau Boloni, Anghel Iordănescu, Gheorghe Hagi şi acum Marius Lăcătuş de către dl. Becali este sub orice critică şi în acelaşi timp, inaceptabil.

Deşi nu credeam să fie posibil, domnul BECALI A UMILIT ŞI MAI MULT STEAUA atât în ţară cât şi în străinătate) şi pe suporterii ei prin declaraţiile şi acţiunile iresponsabile referitoare la implicarea sa la echipă după plecarea lui Marius Lăcătuş, aruncând orice urmă de profesionalism şi performanţă la club în derizoriu.
În aceste condiţii, nu este de mirare că suporterii afişează bannere cu “Mi-e dor de Steaua!”, mesaj la care subscriem În totalitate.

Având în vedere toate acestea, precum şi ceea ce s-a întămplat în trecut, AISS cere ÎNCETAREA URGENTĂ A ORICĂREI LEGĂTURI ÎNTRE DOMNUL BECALI ŞI FC STEAUA.

Suntem convinşi că PROTESTELE LA ADRESA SA VOR CONTINUA până când acest deziderat va deveni realitate.

În acest sens, îi rugăm pe toţi cei care ţin la această echipă să nu se lase păcăliţi de strategia lui George Becali de a arunca MEREU VINA PE ALŢII şi să observe că de când s-a implicat la club, acesta a adus NUMAI HAOS ŞI MEDIOCRITATE, schimbând în mod iresponsabil zeci de jucători şi antrenori , situaţia actuală fiind una din cele mai ruşinoase din cei 62 de ani de existenţă ai clubului".

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (34)
 •  21 Mai 2009, 02:06

CIOBANE, LASANEEEEEEEEEEEEEE

 •  21 Mai 2009, 02:06

cred ca becali e inconstient,cel putin,o forma de protest la ceea ce face el cu echipa ar fi,cred eu,lipsa de la meciuri a spectatorilor

 •  20 Mai 2009, 22:43

din iasi suntem alaturi de cei la la AISS. Gigi pleaca si lasa echipa sa joace... lasa pe altcineva sa faca treaba la echipa asta ca tu nu faci nimic decat sa iti aduni milioanele cand vine un antrenor bun tu imediat te bagi peste el si ii strici numele. Daca il ei pe bergodi de la iasi iti rupem capul. ULTRASII IESENI ITI DECLARA RAZBOI PTR CE AI FACUT IN FOTBALUL ROMANESC. UNITIVA PTR. STEAUA SI FOTBALUL ROMANESC

Vezi toate comentariile (34)
Comentează