FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Chef Reghe! Antrenorul Stelei anunţă: "Le gătesc jucătorilor" » Cîţi litri de apă bea într-un meci :D

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 martie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 21 martie 2014 22:30

Jucătorii Stelei sînt foarte apropiaţi atît între ei, dar şi de staff-ul echipei. Laurenţiu Reghecampf a dezvăluit că obişnuieşte să le gătească jucătorilor săi în timpul liber.

"Mi-e sete, simt nevoia să beau apă pe teren. Am cîte 3 sticle pe repriză. Deci vreo 3 litri într-un meci. Nu am probleme, pur şi simplu simt nevoia.

Altfel, nu am nici o problemă într-o provocare de gătit. Sînt bun la asta. Le gătesc jucătorilor de foarte multe ori. De fapt asta fac în majoritatea timpului liber. Şi la echipă avem un bucătar foarte bun.

Noi mîncăm foarte bine. Avem un bufet foarte bogat, trei feluri de carne şi peşte. Sînt foarte mulţi jucători care ţin post. Avem chiar şi în staff oameni care ţin post în toată perioada.

În meniul de seară avem vinul roşu. Berea este bună nefiltrată şi fără alcool, cea cu alcool nu te ajută la odihnă. Nu am nimic cu jucătorii care ţin post. Poţi trăi şi dacă nu mănînci carne", a spus Laurenţiu Reghecampf la televiziunea sportro.

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (10)
polistul68
polistul68  •  22 Martie 2014, 14:58
Postat de tbone pe 22 Martie 2014, 09:13

Reghe cred ca este unul din singurii antrenori profesionisti care activeaza in Romania, dupa Lucescu mare sa zicem, dar antrenor cu tehnici mai moderne si pregatire completa cum face Reghe nu exista inca in Romania de azi, de la viata personala, alimentatie, recuperare, vitaminizare, antrenamente de forza, tactice si cu mingea Reghe e cel mai bun antrenor de departe din liga 1, asta inseamna sa fii scolit in Europa....si in special la nemti

lA NIVEL DECLARATIV, SI LA IMAGINE STA CEL MAI BINE, E ADEVARAT..EU TE INTREB LA MECIURILE DIN CL , CE REACTII TACTICE A AVUT ? SI TE INTREB , IN CAMPIONAT, SPUNEMI O SCHEMA TACTICA, LA O FAZA FIXA, DE EX, CARE O VEZI TU SA SE REPETE, MACAR DE 2-3 ORI PE MECI....NU MAI VB DE SCHIMBARE, DE LA MECI LA MECI, SA VEZI ALTCEVA. pREPARATORUL FIZIC GERMAN FACE F MULT, MEDICUL ECHIPEI LA FEL...EL, MEDICUL STABILESTE MENIUL, DACA VREI SA STII...NU CONTEST CALITATILE LUI rEGHE, DAR PINA ACUM NU A PĂREA DEMONSTRAT MARE LUCRU. STEAUA A CISTIGAT MECIURILE PE CONDITIE FIZICA I REALIZARI INDIVIDULAE ALE JUCATORILOR. SI MAI MULT..DACA TU , CA ANTRENOR, ACCEPTI JUCATORI CA SI CRISTEA SI KAPETANOS...E CLAR.

tbone
tbone  •  22 Martie 2014, 09:13

Reghe cred ca este unul din singurii antrenori profesionisti care activeaza in Romania, dupa Lucescu mare sa zicem, dar antrenor cu tehnici mai moderne si pregatire completa cum face Reghe nu exista inca in Romania de azi, de la viata personala, alimentatie, recuperare, vitaminizare, antrenamente de forza, tactice si cu mingea Reghe e cel mai bun antrenor de departe din liga 1, asta inseamna sa fii scolit in Europa....si in special la nemti

roadster1988
roadster1988  •  22 Martie 2014, 09:01

ce penibili...

Vezi toate comentariile (10)
Comentează