FOTBAL  »  AMICALE  »  QATAR - RUSIA 2-1

VIDEO Balaj, ploaie de penalty-uri la amicalul rușilor » Au pierdut cu o națională aflată sub Honduras sau Haiti în ierarhia mondială

Articol de GSP - Publicat joi, 10 noiembrie 2016 19:48

Naționala Rusiei a fost învinsă de reprezentativa din Qatar, scor 1-2, într-un meci amical jucat astăzi la Doha și arbitrat de Cristi Balaj.

Centralul român a acordat patru lovituri de la 11 metri, dintre care două au fost ratate. Samedov a deschis scorul pentru ruși de la punctul cu var, după doar 5 minute de joc, însă Qatar a egalat tot din penalty cu 10 minute înainte de pauză.

Pentru Qatar, Majid a ratat o lovitură de pedeapsă, în minutul 29, însă naționala clasată pe locul 91 în lume a trecut în cele din urmă în avantaj, în minutul 72. Rusia a ratat și ea o lovitură de la 11 metri, în minutul 87, prin Kokorin.

România va juca un meci amical în Rusia, pe 15 noiembrie, de la ora 19:00. Partida va avea loc pe Akhmat-Arena din Groznîi.

Haos la PSG! Jucătorii lui Luis Enrique se revoltă după anunțul făcut de președintele clubului!
A tunat și fulgerat: „Ianis Hagi e doar frumușel, Pușcaș aleargă zăpăuc, iar Stanciu e la final de carieră. Ar fi o mare prostie să nu joace Coman titular”
Nationala

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!