FOTBAL  »  AMICALE  »  BĂTAIE

Bătaie generală la un amical al Pandurilor! Meciul cu Cernomoreţ Odessa a fost întrerupt în minutul 58

Articol de - Publicat joi, 13 februarie 2014 00:00 / Actualizat joi, 13 februarie 2014 20:50

Pandurii Tîrgu Jiu a jucat în această seară un amical împotriva lui Cernomoreţ Odessa.

Ucrainenii conduceau cu 1-0, însă partida a fost întreruptă în minutul 58 din cauza unei bătăi generale.

Tensiunea de pe teren iscată între jucătorii celor două echipe a venit pe fondul unui arbitraj foarte slab al brigăzii din Turcia, iar Pandurii şi cei din Odessa au decis de comun acord să abandoneze partida.

De Matos a înscris unicul gol al celor de la Cernomoreţ, în minutul 42, graţie unei şut cu latul din centrul careului, după o centrare venită de pe partea dreaptă.

Pandurii Tîrgu Jiu: Stanca (Gliwa, minutul 46) - Unguruşan, Erico, Christou, Sipoto Bohale - Anton, Breeveld - Buleică, Distefano, Nicoară - Bud.