FOTBAL  »  AMICALE  »  AMICAL

Braşovul câştigă la pas amicalul cu CSM Făgăraş

Articol de - Publicat marti, 23 octombrie 2012 00:00 / Actualizat marti, 23 octombrie 2012 11:20

Pentru ca Sorin Cîrţu să poată urmări la lucru şi jucătorii care au jucat mai puţin în meciurile de campionat, FC Braşov a disputat ieri o partidă amicală împotriva echipei de Liga a 3-a, CSM Făgăraş, cîştigată, scor 3-0.

Aflaţi pe ultimul loc în seria a VI-a a celui de-al treilea eşalon, făgărăşenii au rezistat bine o repriză, la pauză scorul fiind 0-0. Tabela s-a modificat însă de trei ori în partea a doua a jocului, stegarii desprinzându-se prin dubla lui Dorinel Popa şi prin golul fundaşului Radu Barbu.

Tehnicianul braşovean a aliniat urmatoarea formulă de echipă: Mutu - David, Potecu, R. Barbu, Dumbravă - Enceanu, Ţuţu, Olariu, Brata - D. Popa - Damian. Pe parcurs au mai intrat portarul Dărăbanţ, precum şi jucătorii de câmp, Dârstar, Drăgan, Moraru şi Iakab.

Radu Drăgușin e titular în controversatul Tottenham - Newcastle, pe un stadion de peste 100.000 de locuri!
Stranieri
„Acesta este Istvan Kovacs” » Cum îl prezintă Marca pe arbitrul român înaintea finalei Europa League
Europa League
FCSB a pus ochii pe 4 jucători de la Dinamo: „Mi-au plăcut foarte mult” » Politic NU e printre ei

Ironia sorții » Fostul jucător de la FCSB, la un pas să semneze chiar cu echipa care l-a retrogradat!

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”