FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO

FOTO Dinamo - FC Rîşnov 8-1 » "Cîinii" s-au distrat în primul meci din 2013

Articol de - Publicat duminica, 20 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 20 ianuarie 2013 15:54

Dinamo a cîştigat fără probleme disputa amicală de la Rîşnov, cu echioa locală, o formaţie care activează în Liga a 4-a, scor 8-1. Dinamoviştii au rulat tot lotul, iar Ţălnar s-a declarat foarte mulţumit la finalul partidei.

La meci au fost prezenţi peste 800 de spectatori, chiar mai mulţi decît asistă în mod obişnuit la meciurile pe care formaţia locală le dispută pe teren propriu.

Au fost şi cîţiva suporteri ai altor echipe, fiind văzuţi cu fulare cu Rapid sau Steaua.  O micuţă galerie îi cheamă pe jucătorii lui formaţiei gazdă să scandeze împotriva Stelei.

Terenul pe care se va desfăşura partida a fost foarte denivelat, iar Ţălnar chiar şi-a avertizat jucătorii pentru a avea grijă să nu apară accidentări. Tuşele sînt marcate cu rumeguş.

Echipa de start a lui Dinamo: Bălgrădean - Nica, Luchin, Dr. Grigore, Muşat - C. Matei, L. Rus, C. Munteanu, Curtean - Danciu, Alexe

****

****

UPDATE / GOL DINAMO! Hattrick Andrei Cristea! Atacantul lui Dinamo marchează încă o dată din pasa lui Steliano Filip.

UPDATE / GOL DINAMO! Andrei Cristea a devenit servant de această dată, pentru Ioniţă, care a reluat cu capul

UPDATE / GOL DINAMO! Andrei Cristea reuşeşte "dubla" cu o execuţie din 6 metri sub bară în minutul 78.

UPDATE / GOL DINAMO! S. Filip a înscris şi el pentru 5-1 cu un şut la colţul lung, în minutul 76.

UPTATE / Schimbări la Dinamo după minutul 60. Echipa arată astfel: Manyur - Homei, Ioniţă, Scutaru, Burnea - Strătilă, Issa Ba, R. Stănescu, Filip - A. Cristea, Axente

UPDATE / GOL DINAMO! Andrei Cristea face 4-1 după o execuţie din cădere. Steliano Filip a fost cel care i-a centrat atacantului

A. Cristea a şutat din unghi, însă mingea a lovit bară. După gol, o centrare a lui Stănescu a ajuns la Axente, acesta a reluat cu capul, portarul a reuşit să respingă de pe linia porţii.

UPDATE / GOL RÎŞNOV! 3-1! Echipa din Liga a 4-a mai reduce din diferenţă în minutul 55 prin Manole, asta după ce în minutul 53 Ţucudean a ratat singur cu portarul după o pasă excelentă a lui Cristea, Ţucudean a fost schimbat imediat după ce a ratat acea ocazie mare, în locul său a intrat Axente.

UPDATE / GOL DINAMO! Alexe înscrie cu capul pentru 3-0 în minutul 50, după un corner bătut de Roman.

*Jandarmeria a intervenit şi i-a reţinut pe cîţiva dintre suporterii dinamovişti.

UPDATE /
Dinamo începe repriza secundă în formula: Naumovski - Homei, Ioniţă, Scutaru, Crăciun - Strătilă, A. Roman, Boubacar, Alexe - Ţucudean, A. Cristea

UPDATE / La meci a venit şi Ilie Stan, tehnicianul celor de la Concordia Chiajna, echipă aflată şi ea în cantonament în Poiana Braşov.

UPDATE / Schimbări la Dinamo după 30 de minute: Roman, Crăciun, Ţucudean şi Boubacar intră în locul lui Curtean, Cătălin Munteanu, Muşat şi Nica. Astfel, Alexe trece mijlocaş stînga, Rus fundaş dreapta, iar în atac evoluează Ţucudean şi Dănciulescu. Primul a ratat o ocazie uriaşă la cîteva secunde după ce a intrat, scăpînd singur cu portarul.

UPDATE / Suporterii prezenţi la partidă scandează împotriva acţionarilor lui Dinamo. Rîşnov devine periculoasă. Bălgrădean a trebuit să aibă două intervenţii excelente pentru a-i bloca. Mai întîi a respins de sub transversală în minutul 19, iar apoi a intervenit în ultimul moment la o lovitură liberă, după ce scăpase balonul în faţă

UPDATE / GOL DINAMO! Matei măreşte avantajul dinamoviştilor în minutul 14. Faza a pornit de la Alexe, care a centrat la Dănciulescu, veteranul lui Dinamo a şutat în bară, mingea a ajuns la Matei care a îndeplinit o simplă formalitate.

UPDATE / GOL DINAMO! Curtean a fost servit excelent de Matei şi a deschis scorul.  Alexe a avut şi el o ocazie mare, în minutul 4, dar portarul a avut o intervenţie bună.

UPDATE / Meciul a început, însă după doar două minute a fost întrerupt, pentru că fanii au aprins torţe. A fost reluată partida după doar două minute. Sînt peste 800 de fani la această partidă,

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni