FOTBAL  »  AMICALE  »  ASA TG MUREȘ - ALTYN ASYR

FOTO Egal de final pentru ASA » Mureșenii au terminat la egalitate ultimul amical din Antalya, 2-2

Articol de - Publicat luni, 30 ianuarie 2017 16:53

ASA Tg. Mureș, antrenată de Ilie Stan, a terminat la egalitate, 2-2, cu FK Altyn Asyr, campioana Turkmenistanului.

Primul gol al mureșenilor a fost marcat de Andrei Ciolacu, în minutul 65. Atacantul a pătrus în careu și a marcat cu un șut pe lângă portar.

După două minute, ardelenii au fost egalați, dar în minutul 73 au trecut în avantaj, grație golului lui Marvin Schieb. Elevii lui Stan au ratat victoria în ultimele minute, fiind egalați în minutul 82.

ASA: Pap - Velayos, Kostas, M. Constantin, Mendy - Nicoliță, Candrea, Balgiu, Petriș - Ciolacu, Bâtfoi
Au mai intrat: C. Rus, E. Dică

Acesta este ultimul amical al mureșenilor, în cantonamentul din Antalya, urmând a reveni în România.