FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO - KLAGENFURT 6-0

FOTO şi VIDEO "Cîinii" au început tare în Austria » Dinamo a învins cu 6-0 Klagenfurt în primul amical al verii

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 iunie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 24 iunie 2012 20:48

Dinamo a învins cu 6-0 în primul amical din Austria, împotriva echipei din liga a 3-a, Austria Klagenfurt.

Vezi AICI golurile!

Marius Niculae a ratat un penalty în minutul 3. Dănciulescu a deschis scorul (45) şi a stabilit rezultatul la pauză, 1-0.

În repriza secundă, "cîinii" s-au dezlănţuit. Au înscris pe rînd  L. Rus (56), Ţucudean (66), S. Filip (67), Muşat (71), Strătilă (76). Tînărul de doar 18 ani, Steliano Filip, a marcat la primul meci jucat în tricoul roş-alb. Axente şi Selagea au mai debutat în acest meci pentru dinamovişti.

Pentru Dinamo urmează meciul cu USK Anif, pe 27 iunie.

Echipă de start Dinamo: Naumovski - Nica, Luchin, Grigore, Pulhac - L. Rus, Muşat, C. Munteanu, C. Matei - Dănciulescu, M. Niculae
Antrenor: Dario Bonetti

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia