FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO - ZORYA LUHANSK

Dinamo a remizat cu Zorya Luhansk, scor 0-0, într-un meci amical disputat în Slovenia

Articol de GSP - Publicat miercuri, 06 iulie 2016 17:05

Dinamo a remizat cu formația ucraineană Zorya Luhansk, scor 0-0, într-un meci amical disputat la Ptuj, pe "Ptuj City Stadium".

Echipa de start DinamoBrănescu – M. Oliva, Nedelcearu, Mevlja, St. Filip – Busuladzic, P. Anton, Palic – D. Rotariu, Gnohere, V. Lazăr

final Dinamo - zorya luhansk 0-0

Acesta a fost al doilea amical pe care formația antrenată de Ioan Andone în dispută în cel de-al doilea cantonament din Slovenia, după victoria obținută în fața rușilor de la Dinamo Moscova, scor 5-0.

Adversara de astăzi a dinamoviștilor a terminat sezonul trecut pe locul al patrulea în Ucraina și a pierdut finala Cupei în fața lui Șahtior Donețk, scor 0-2.

După meciul de astăzi, Dinamo mai are programate două amicale în Slovenia, împotriva slovenilor de la Celje, pe 9 iulie și contra rușilor de la Amkar Perm, pe 11 iulie.

Transferul la FCSB a fost confirmat la miezul nopții! A făcut anunțul categoric: „A plecat”
A rămas fără permis după meciul Generației de Aur: „Vă dați seama cât de beat eram?” » Ce alcoolemie a avut
Nationala
Primul transfer pregătit de Neil Lennon la Rapid » Presa din Scoția a făcut anunțul: este mijlocaș central și evoluează în Anglia

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”