FOTBAL  »  AMICALE  »  FC VASLUI - DEBRECEN 2-1

FC Vaslui a învins Debrecen cu 2-1 » Temwanjera şi Buhăescu au marcat pentru galben-verzi

Wesley Lopes

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 februarie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 11 februarie 2012 16:06

FC Vaslui a învins pe Debrecen cu 2-1, într-un nou amical din stagiul de pregătire.

Ungurii au deschis scorul dintr-o lovitură liberă a lui Bodi şi deviată în poartă de Milanov(23). În minutul 34, Temwanjera a adus egalarea cu un şut cu stîngul de la 16 metri, în colţul lung. Buhăescu a stabilit scorul final, 2-1, marcînd simplu(38), după ce portarul lui Debrecen a scos greu "foarfeca" lui Wesley.

Echipă de start Vaslui: Zotti - Milanov, M. Constantin, Farkas, Paito - Buhăescu, N'Doye - Adailton, Wesley, N. Stanciu - Temwanjera

Debrecen a mai jucat şi cu Steaua în această iarnă. Roş-albaştrii au învins cu 1-0, într-un meci care a fost întrerupt după 45 de minute, din cauza ploii.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”