FOTBAL  »  AMICALE  »  STEAUA

FOTO Steaua - NEC Nijmegen 1-0 » Debut perfect pentru echipa lui Reghe în cantonamentul din Olanda

Articol de - Publicat miercuri, 06 iulie 2016 21:49

Steaua a debutat perfect în al doilea cantonament din această vară şi s-a impus în faţa celor de la Nec Nijmegen, 1-0. Golul Stelei a fost marcat de Alex Tudorie.

Steaua a câştigat primul amical din cantonamentul din Olanda, după o partidă echilibrată şi cu multe faze de poartă. Atât echipa lui Reghe, cât şi olandezii au avut ocazii.

În prima repriză, Cojocaru a fost cel mai bun stelist, având mai multe intervenţii salvatoare. În a doua parte, Tudorie a fost remarcatul, marcând în minutul 79 unicul gol al meciului.

min 58:
O nouă şansă pentru Steaua! Achim centrează în faţa porţii, dar Ad. Popa nu ajunge la minge
min 46:
A început repriza a doua! Steaua: Niţă - Enache, Tamaş, Toşca, D.Popescu - Achim, Bourceanu, Muniru - Popa, Tudorie, Ov. Popescu
min 45: Pauză
min 40:
Roman a avut o nouă ocazie de gol, dar a trimis greşit din careu
min 35:
Nec Nijmegen domină de minute bune şi atacă. Cojocaru a mai avut două intervenţii foarte bune
min 32:
Mihai Roman luftează în careul mic, după ce a fost dezechilibrat de Tamaş
min 26:
Stanciu şutează bine după o combinaţie cu Hamroun, dar mingea a fost respinsă de portar