FOTBAL  »  AMICALE  »  STEAUA

VIDEO + FOTO Succes chinuit pentru Steaua în fața campioanei Macedoniei, cu Gnohere și Alibec titulari

Articol de GSP - Publicat marti, 24 ianuarie 2017 18:22

Steaua a reușit să câștige la limită al doilea amical al iernii, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost înscris în repriza a doua și a purtat semnătura lui Jakolis.

Acesta a fost găsit de Achim, a pătruns pe partea dreaptă și a tras din apropiere puternic, sub bară, fără speranțe pentru portarul macedonenilor.

Denis Alibec și Harlem Gnohere au fost titulari, însă nu s-au lipit de gol. Primul, retras în spatele vârfului, a fost ceva mai activ, a avut câteva ocazii, dar n-a reușit să puncteze.

Francezul a apărut și el de câteva ori la finalizare, însă de fiecare dată șuturile sale n-au nimerit ținta.

Elevii lui Reghe au pierdut primul amical al anului, 0-2 cu Qarabag.

Echipa de start a Stelei: Niță - Ov. Popescu, Tamaș, Moke, Momcilovici - Pintilii, Muniru - Adi Popa, Alibec, De Amorim - Gnohere

Rezerve: Stăncioiu, Simion, Tudorie, Jakolis, V. Mihalcea, Achim, Boldrin, Enache, Man

***

FINAL // Steaua - Vardar Skopje 1-0 (Jakolis 60)

FLUIER FINAL!
min. 85:
Vlad Achim șutează la colțul lung, mingea este respinsă greu în corner
min. 76:
Macedonenii scapă din nou singuri cu Niță, dar trag pe lângă poartă
min. 68:
O nouă ocazie pentru Steaua! Alibec trage peste poartă dintr-o poziție excelentă
min. 60: GOL STEAUA! Jakolis scapă pe partea dreaptă și trage puternic sub bară. Mijlocașul dreapta a fost servit excelent de Vlad Achim, ambii intrați după pauză
min. 56:
Steaua domină jocul și în această repriză, dar în continuare ocaziile importante lipsesc.
min. 54:
Macedonenii scapă spre poarta lui Niță, trag pe jos, dar portarul Stelei respinge
min. 50:
Gnohere primește la 11 metri, dar trage mult peste poartă
min. 46: A început repriza secundă!
min. 45: PAUZĂ!
min. 40:
Alibec centrează din corner, mingea se duce sub bară, dar portarul macedonenilor respinge în corner
min. 30:
Steaua domină jocul, fără a pune pericol la poarta adversă. Mecedonenii se apără foarte bine până acum
min. 24:
Reluare din foarfecă a macedonenilor din centrul careului, mingea este reținută fără probleme de Florin Niță
min.20
Alibec execută o nouă lovitură liberă de la marginea careului, dar mingea este respinsă de la rădăcina barei de portarul lui Vardar.
min.16 Gnohere a reluat către poartă cu o lovitură de cap, dar mingea a fost respinsă.
min.14 Șut extrem de periculos al Stelei, expediat de Pintilii de la aproximativ 20 de metri. Mingea a lovit însă bara!
min.7
O primă pătrundere periculoasă a celor de la Vardar, însă fundașii Stelei intervin și recuperează balonul.
min.5
Alibec execută o lovitură liberă periculoasă, din apropierea careului, dar mingea s-a dus cu mult peste poartă
min.1
Început de meci! Vardar are lovitura de start

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni