FOTBAL  »  AMICALE  »  AMICAL

FOTO Dinamo a trăit o nouă umilinţă în cantonamentul din Spania! "Cîinii" au pierdut cu 2-4 meciul amical cu Legia Varşovia

Articol de - Publicat joi, 05 februarie 2015 00:00 / Actualizat joi, 05 februarie 2015 20:55

Dinamo a pierdut categoric meciul amical din cantonamentul din Spania împotriva Legiei Varşovia, scor 2-4, golurile dinamoviştilor fiind reuşite de Grozav şi Marius Niculae.

"Cîinii" au fost cei care au deschis scorul în minutul 9, prin lovitura de cap a lui Grozav, după o centrare a lui Matei. Polonezii au restabilit egalitatea în minutul 24 prin Ryczkowski, care l-a executat pe Marc cu un şut din interiorul careului.

Cinci minute mai tîrziu, Legia a trecut în avantaj după o centrare a lui Furman la capătul căreia se afla Jodłowiec, care a reluat cu capul din careul de 6 metri. În minutul 32, Ryczkowski a scăpat singur cu Marc, a trimis pe lîngă acesta şi a marcat. În ultima fază a primei reprize, golgheterul polonezilor, Radovici a primit o pasă în faţa porţii şi a înscris.

min. 60:
Nici una dintre cele două echipe nu mai pun în pericol poarta adversă. Jocul se dispută la mijlocul terenului
min. 51:
Bilinski reia cu capul din interiorul careului, dar Kuciak are un reflex de zile mari şi respinge în corner
min. 49:
Matei încearcă să-l surprindă pe portarul polonezilor dar trimite puţin pe lîngă poartă
min. 46:
A început repriza secundă!
PAUZĂ!
min. 45: Radovici primeşte o pasă în faţa porţii, apărarea dinamoviştilor nu este pe fază şi atacantul Legiei înscrie
min. 37:
Rotariu vede cartonaşul galben pentru un fault la mijlocul terenului
min. 34:
Grozav trimite o lovitură liberă mult peste poartă
min. 32: Ryczkowski scapă singur cu Marc şi trimite sigur pe lîngă portarul dinamoviştilor
min. 29:  Jodłowiec înscrie cu capul din careul de 6 metri după o lovitură liberă de la marginea careului a lui Furman
min. 24: Ryczkowski îl execută pe Marc din interiorul careului şi egalează scorul
min. 22:
Radovici scapă singur cu portarul, dar este jenat din spate de Durimel şi trimite puţin pe lîngă poarta lui Marc
min. 19:
Polonezii au o lovitură liberă din lateral, însă Goian respinge în corner
min. 9: Dinamo deschide scorul cu o lovitură de cap a lui Grozav din interiorul careului, după o centrare a lui Matei

min. 4:
Legia a avut o lovitură liberă de la 30 de metri, însă centrarea oferită de polonezi este imprecisă şi Dinamo scapă de pericol
min. 1:
A început meciul! Polonezii au lovitura de start

Dinamo: Marc – Barboianu, Goian, Durimel, Fai – Cristescu, Elhamed – Matei, Alexe, Grozav – Bilinski
Rezerve: Muţiu, Naumovski, Cordoş, Rotariu,  Henrique, Şerban, Boubacar, N. Grigore, M. Niculae, Covalschi, Gavrilă, Serginho

Legia: Kuciak- Broź, Lewczuk, Rzeźniczak, Guilherme - Jodłowiec, Furman - Żyro, Masłowski, Ryczkowski - Radovici
Rezerve: Budzilek, Jalocha, Malarz, Dossa Junior, Wieteska, Duda, Saganowski, Astiz, Brzyszki, Kucharczyk, Bereszynski, Kosecki, Vrdoljak, Pinto, Bartczak, Orlando Sa, Kalinkowski, Swoch, Miskiak, Makowski

După ce au pierdut primul meci, 0-1 cu Lokomotiv Moscova, "cîinii" vor juca astăzi un alt amical, cu Legia, ocupanta primului loc din Polonia.

Rezultatele lui Dinamo din această iarnă:

1-3 cu Bursaspor (Turcia, I)
1-0 cu Aue (Germania, II)
1-3 cu Guangzou R&F (China, I)
1-7 cu Danemarca U21
0-1 cu Lokomotiv Moscova (Rusia, I)

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”