FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  STEAUA - CHIAJNA 2-1

Prima reacție a lui Mihai Stoica după ce Steaua a câștigat Cupa Ligii: "Nu sunt mândru" » Ce spune despre arbitraj

Articol de GSP - Publicat marti, 19 iulie 2016 12:02

Steaua s-a impus duminică în finala Cupei Ligii, 2-1 cu Chiajna, după prelungiri, la capătul unui joc modest, la finalul căruia ilfovenilor au acuzat arbitrajul.

Mihai Stoica, directorul sportiv al Stelei, a reacționat pe Facebook și a vorbit despre meciul contra Chiajnei. Acesta a spus că arbitrajul a fost unul corect, dar există circumstanțe pentru acordarea unui penalty pentru fiecare echipă.

"Nu sunt foarte mândru de maniera în care am câștigat, dar să se discute despre corectitudinea acordării loviturii de pedeapsă în prelungiri e prea mult. A fost fault CLAR.

În schimb, se poate discuta de un fault la Cristescu, ca și de o împingere clară la Achim în debutul partidei. Felicitări Concordiei, chiar ne-a fost greu" Mihai Stoica