FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  CFR CLUJ - CSU CRAIOVA 0-0 (3-2 DUPĂ LOVITURILE DE DEPARTAJARE)

VIDEO+FOTO » CFR Cluj merge în sferturile de finală! Ardelenii înving CSU Craiova după loviturile de departajare, unde s-a ratat nebunește

Articol de GSP - Publicat joi, 11 august 2016 21:19

CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii după ce a trecut de CSU Craiova la lovituri de departajare, scor 0-0 (3-2 după loviturile de departajare).

Ardelenii puteau decide meciul în minutul 45, când Petrucci a ratat un penalty. În repriza secundă niciuna dintre cele două formații n-a riscat și s-a ajuns în prelungiri. În cele 30 de minute suplimentare jocul a fost mai degrabă unul bazat pe apărare.

La loviturile de departajare s-a ratat în serie. Bancu, Ivan și Vătăjelu au irosit loviturile de la 11 metri, în timp ce pentru ardeleni au marcat Cristian Lopez, Petrucci și Nascimento.

CFR Cluj va juca în sferturile de finală cu ASA Târgu Mureș, echipă care a trecut de Gaz Metan, scor 2-0.

Vezi meciul liveTEXT

CFR CLUJ - CSU CRAIOVA 0-0 (3-2 după lov. de departajare)
A ratat penalty: Petrucci 45+1

LOVITURI DE DEPARTAJARE: CFR - CSU 3-2  (VIDEO)

Au marcat: Zlatinski (CSU), Cr. Lopez (CFR), Petrucci (CFR), Rocha (CSU), Nascimento (CFR)
Au ratat: Bancu (CSU), Ivan (CSU), T. Lopes (CFR), Vătăjelu (CSU), Bud (CFR)

Echipele de start:

CFR Cluj: Mincă - Peteleu, Larie, Horj, Camora - Jakolis, Petrucci, Nascimento, Nouvier - Negruț, Bud
Rezerve: T. Marc, A. Ene, Lopes, Vereș, Hodgyai, Neagu, C. Lopez

CSU Craiova: Calancea - Popov, Acka, Carlos Daniel, Vătăjelu - Zlatinski, Mateiu - Băluță, Gustavo, Măzărache - Rocha
Rezerve: L. Popescu, Bancu, Dumitraș, Ivan, Surugiu, Do Rosario, Nascimento