FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - U CRAIOVA 1-1 (3-1 D.P.)

Andone: "Din cauza unei greşeli a asistentului am ajuns la prelungiri"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 noiembrie 2010 00:00

Tehnicianul dinamovist Ioan Andone consideră că meciul din Cupă cu Universitatea a ajuns la prelungiri din cauza arbitrului asistent, care a intervenit şi l-a făcut pe "central" să-l trimită la vestiare pe Liviu Ganea.

"A fost un meci greu, ne-am complicat şi din cauza arbitrului, eliminarea lui Ganea a fost injustă. Cred că am fi obţinut în 90 de minute calificarea, dar din cauza unei greşeli a asistentului am ajuns la prelungiri. Nu înţeleg cum asistenţii pot influenţa atît de mult pe centralul unei partide. Avem mulţi simulanţi, care cad, se aruncă, acuză coturi primite. Îl loveşti la picior şi pune mîna la gură.

Noi veneam după 64 de ore de pauză, ei după 5 zile. Sîntem foarte obosiţi, avem un meci greu în campionat.

A fost un derby frumos, un meci important şi pentru noi, şi pentru ei. Jucătorii mei au reacţionat foarte bine în repriza a doua. Ne trebuie 3 puncte pentru a nu ne îndepărta de primul loc în campionat.

Nu mă interesează cine se califică dintre Rapid şi Steaua", a spus Andone la televiziunea sportro.

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”