FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CSU CRAIOVA - FARUL

Atanas Trică, după ce Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile Cupei: „Trebuie să ne batem la titlu”

Atacantul Atanas Trică (19 ani) a declarat că Universitatea Craiova trebuie să păstreze forma bună pe care o traversează.

Articol de - Publicat marti, 05 decembrie 2023 21:22 / Actualizat marti, 05 decembrie 2023 21:52

CSU Craiova a învins Farul Constanța, scor 4-0, și s-a calificat în sferturile Cupei României. Totodată, echipa din Bănie a ajuns la 4 victorii consecutive în toate competițiile.

ECHIPA NAȚIONALĂ
Unica șansă a lui Alexandru Mitriță să prindă în ultima clipă lotul naționalei de Euro! Un oficial FRF important spune: „Să demonstreze asta!"

Atanas Trică este fericit că a marcat și speră că oltenii vor păstra aceeași linie și în meciurile următoare.

Atanas Trică, după CSU Craiova- Farul:

„A fost un meci greu, în prima repriză chiar au avut câteva ocazii destul de bune. Sunt fericit că am reușit să facem un joc bun și să ne calificăm mai departe în Cupă. Am avut o discuție cu dânsul (n.r. - Ivaylo Petev) când a venit. Mi-a zis ca atunci când primesc o șansă să țin de ea cu ambele mâini. Am intrat, mi-am făcut treaba și sper să mai joc și să mai înscriu. Cel mai important e să câștige echipa.

Avem victorii 4 din 4. Trebuie să mergem așa până la finalul anului pentru că suntem Universitatea Craiova și doar asta se acceptă aici. Se vede o creștere în joc. Nu contează prin ce moment trecem, trebuie să ne batem la titlu și la trofee în general. Ăsta este rolul meu, sunt atacant și trebuie să înscriu în fiecare meci”, a spus Atanas Trică, pentru Orange Sport.

Anghel Iordănescu îi transmite un mesaj clar lui Ianis Hagi: „Dacă nu joci la club, stai acasă! Nu poți să fii la Euro în condițiile astea”
ROMÂNIA
Dumitru Dragomir crede că Gigi Becali și-a încurcat echipa în meciul cu Oțelul: „De ce să mint?”
FCSB - OȚELUL 0-2