FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CS MIOVENI - ASTRA

Cea mai mare surpriză a Cupei României! Astra, deţinătoarea trofeului, a fost eliminată de CS Mioveni

Articol de GSP - Publicat joi, 25 septembrie 2014 00:00 / Actualizat joi, 25 septembrie 2014 19:51

Astra, deţinătoarea Cupei României, a fost eliminată în şaisprezecimile de finală ale aceleiaşi competiţii de CS Mioveni, ocupanta locul 6 în Liga a doua, scor 3-1.
Giurgiuvenii au plecat ca favoriţi în întîlnirea cu Mioveniul, lucru confirmat şi în minutul 17, cînd Marian Cristescu a deschis scorul după o reluare superbă cu vîrful peste portarul advers.

Două minute mai tîrziu, Bogdan Stoica a dat replica formaţiei lui Daniel Isăilă şi a marcat cu o lovitură de cap, după o ieşire hazardată a lui Dani Coman.

Cu 3 minute înainte de a intra la cabine, Mioveniul a preluat conducerea prin golul reuşit de Alin Popa, acesta a primit un balon de pe partea stîngă şi a înscris fără prea mari probleme.Rezultatul final a fost stabilit în ultimul minut de Ionuţ Mîrzeanu, care a profitat de o respingere în faţă a lui Dani Coman.

min. 59:
Nilă şutează puternic de la 16 metri, mingea se duce puţin pe lîngă poarta lui Coman