FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  ACU ARAD - CFR CLUJ

CFR se califică greu în "optimi". Bud înscrie în prelungiri şi păstrează Clujul în lupta pentru Cupă!

Articol de - Publicat marti, 21 septembrie 2010 00:00

CFR Cluj s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României după ce a trecut cu 1-0, după prelungiri, de ACU Arad. Singurul gol al campioanei României a fost marcat de Bud în minutul 116.

ACU ARAD: Paul - Bilia, Nicolau, Miculescu, Aldea - Gligor, Lupaşcu, Bundea, Ciubăncan - Dragoş, Băd

CFR CLUJ: Stăncioiu - Tony, Nuno Diogo, I. Rada, Edimar - Costa, Kivuvu, Peralta, Veloso - Batin, Anselmo Ramon

A început meciul!

min 5 - Bundea driblează 3 adversari, şutează de la 20 de metri, Stîncioiu scoatet de sub bară.

min 14 - Batin scapă singur cu Paul, goalkeeperul lui ACU respinge din 6 metri.

min 17 - Rada trimite din lovitură liberă de la 20 de metri, mingea trece peste.

min 27 - Batin lansat în careul advers, Paul iese şi blochează.

min 35 - Rada loveşte mingea cu capul din interiorul careului, Ciubăncan respinge de pe linia porţii.

min 40 - Şut Rada de la 25 de metri, mingea trece alături.

Repriza se încheie. Cele două echipe sînt la egalitate după 45 de minute.

min 46 - Gheju îi ia locul lui Băd la ACU, în timp ce Emmanuel Kone intră la oaspeţi în locul lui Costa

min 50 - Veloso este avertizat.

min 51 - Miculescu execută o lovitură liberă de la 22 de metri, mingea trece puţin pe lîngă

min 52 - Accidentat, goalkeeperul gazdelor, Paul, este înlocuit cu Rusu.

min 59 - Batin reia din careul mic, oaspeţii cer gol, dar centralul lasă jocul să continue

min 60 - Gligor vede cartonaşul galben.

min 61 - Edimar execută o lovitură liberă de la 17 metri, tabela rămîne nemodificată

min 61 - Bud îi ia locul lui Batin la CFR.

min 64 - Bud loveşte mingea cu capul din interiorul careului, dar balonul trece alături.

min 68 - Şi Niculescu este avertizat.

min70 - Kivuvu trimite puternic de la marginea careului, mingea ocoleşte de puţin poarta

min 74 - Roşca intră în locul lui Nicolau la gazde, iar Veloso părăseşte terenul pentru Hora, la CFR

min 75 - Bud trimite un lob din careu, mingea îl depăşeşte pe portar, dar trece peste.

min 85 - Anselmo Ramon trimite cu capul din 6 metri, prinde portarul

min 88 - Nuno Diogo este avertizat.

min 89 - Lupaşcu trimite cu capul din careu, mingea trece pe lîngă.

mim 90 - Kone trage la colţul scurt, mingea trece pe lîngă.

Prelungiri la Arad! Campioana nu reuşeşte să se impună în timpul regulamentar!

min 92 - Rada trimite cu capul peste poartă din interiorul careului.

CFR domină, însă nu reuşeşte să concretizeze posesia.

min 116 - Centrare Hora de pe partea stîngă, Bud reia din prima, din 6 metri şi deschide scorul!

Partida se încheie. CFR merge în optimile de finală!

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”