FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - FCU CRAIOVA 1-1

VIDEO Noul „principal” din acte al lui FCU, despre egalul chinuit scos cu Dinamo: „Am reglat situația la pauză”

Paul Răducan a bifat primul meci pe banca oltenilor/  Sursă foto: Cristi Preda (GSP) +9   FOTO
Paul Răducan a bifat primul meci pe banca oltenilor/ Sursă foto: Cristi Preda (GSP)

Articol de , - Publicat marti, 26 septembrie 2023 23:34 / Actualizat marti, 26 septembrie 2023 23:46

Paul Răducan, tehnicianul cu licență PRO al lui FCU Craiova, admite, după egalul in-extremis scos cu Dinamo, 1-1, că elevii lui au făcut o primă repriză dezamăgitoare pe Arena Națională. Antrenorul aflat la debutul pe banca juveților e satisfăcut, însă, de jocul prestat în repriza a doua.

„A fost un meci ca un derby! Adversarii noștri au avut un joc sensibil mai bun decât noi în prima repriză, dar am reglat situația alături de colegii mei, iar în repriza a doua puteam chiar să câștigăm.

Ei au fost puțin mai buni în prima repriză, noi am fost mai buni în repriza a doua. E un rezultat conform cu realitatea. La pauză, le-am spus că se poate și am făcut două schimbări. A coborât Negru și a reglat situația în toată banda. Ne-am îmbunătățit jocul, a intrat Achim, iar situația s-a reglat.

Ce ar însemna Cupa? Ar însemna un trofeu, ne-ar onora! Sunt convins că vom merge până la capăt cu acest gând, cel de a disputa finala. Dăm foarte mare atenție acestei competiții, vă asigur cu certitudine.

- Paul Răducan, antrenor FCU Craiova

Ionuț Gurău e sincer: „O primă repriză modestă spre slabă!”

Goalkeeper-ul Ionuț Gurău, cel care a fost aproape de a fi eliminat în prima repriză, a recunoscut și el superioritatea „câinilor” în prima repriză:

„A fost o partidă dificilă, cum ne-am așteptat de la bun început. Am făcut o primă repriză modestă spre slabă, dar în a doua repriză ne-am mai reglatm după ce am ieșit de la cabine. Dar atât s-a putut în seara asta. Cupa e un obiectiv, vrem să ajungem cât mai departe, chiar să ajungem în finală”, a punctat portarul juveților.

FOTO. Cele mai tari imagini ale duelului Dinamo - FCU Craiova

Dinamo - FCU Craiova / Sursă foto: Cristi Preda (GSP)
Amzăr a deschis scorul pentru „câini” / Sursă foto: fcdinamo.ro
+5 FOTO

Cum a scăpat Gurău de eliminare? Decizie controversată a lui Feșnic în Dinamo - FCU Craiova

Dinamo - FCU Craiova 1-1 » „Câini” mai roșii. Băieții lui Burcă au făcut cea mai bună repriză de la revenirea în elită, însă a fost doar egal pe Arena Națională

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni