FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  STEAUA - AVÎNTUL BÎRSANA 4-0

FOTO O simplă joacă pentru calificarea în optimile Cupei » Steaua - Avîntul Bîrsana 4-0

Articol de GSP - Publicat joi, 26 septembrie 2013 00:00 / Actualizat joi, 26 septembrie 2013 22:25

Steaua a învins cu 3-0 Avîntul Bîrsana, echipă din liga a 4-a, şi s-a calificat în optimile Cupei României.

Golul lui Răduţ a stabilit scorul primei părţi, 1-0. Kapetanos, intrat la pauză, a mărit diferenţa. Pînă la final, cei doi au realizat "dubla" şi au dus scorul la 4-0.

Partida a fost presărată cu ratări incredibile ale lui Mihai Costea, care a reuşit să-i enerveze pe spectatori cu execuţii hilare.

Reghecampf i-a folosit în premieră pe nou-veniţii Varela şi Ionuţ Neagu, ambii titulari.

Desfăşurarea liveTEXT:

Min 90+3 - Final
Min 90 - Gol Steaua! 4-0.
Kapetanos reia în plasă mingea ricoşată din bara transversală, după şutul lui Neagu