INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Al Ittihad, înfrîngere într-un meci crucial pentru titlu » Victor Piţurcă are şanse minime să cîştige campionatul

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 aprilie 2015 12:05

Al Ittihad, echipa antrenată de Victor Piţurcă, a pierdut primul meci după şase victorii consecutive.

Cu Lucian Sînmărtean şi Lukasz Szukala integralişti, Al Ittihad a pierdut pe teren propriu în faţa liderului Al Nasr, 1-3.

Deşi au condus la pauză, prin golul din minutul 40 al lui Abdulrahman, elevii lui Piţurcă au pierdut meciul în ultimele 15 minute. Al Nasr a marcat de trei ori în finalul meciului, prin Mierzejewski, în minutul 76, şi Al Fraidi, în minutele 84 şi 89.