FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  U CLUJ - UTA 1-0

Arbitru de Superliga, ironizat în direct: „Parcă asculta muzică la căști. Uită-te pe teren!”

Horia Mladinovici, la U Cluj - UTA/ foto: Raed Krishan (GSP)

Articol de - Publicat sambata, 29 aprilie 2023 10:50 / Actualizat sambata, 29 aprilie 2023 11:34

Horia Mladinovici, arbitru de SuperLiga, a fost ironizat de jurnalistul Narcis Drejan pentru prestația de la meciul U Cluj - UTA, 1-0, în semifinalele Cupei României.

Mladinovici a fost nevoit să ia două decizii grele în prima repriză semifinalei de Cupa României Betano dintre U Cluj și UTA. Reușita lui Virgiliu Postolachi a fost anulată pentru un fault în atac, apoi clujenii au primit o lovitură de la 11 metri.

„Centralul” l-a ascultat de fiecare dată pe Istvan Kovacs din camera VAR și și-a anulat propriile decizii de pe gazon.

Bourceanu a recunoscut după 8 ani bătaia cu Gabi Tamaș » Fundașul a ieșit șifonat: „M-a sunat la 8 dimineață să-i găsesc un make-up artist”
FCSB

Narcis Drejan: „Mladinovici parcă asculta muzică la căști”

„M-am uitat la tot meciul U Cluj - UTA. Eu n-am văzut in viața mea așa ceva. Mladinovici parcă asculta muzică în căști, numai cu mana la cască stătea.

Uită-te pe teren! El stătea doar să asculte în cască, nu am mai văzut”, a spus Narcis Drejan, editorialist GSP, la emisiunea „Digi Sport Matinal”.

Faze la limită în U Cluj - UTA: gol anulat pentru arădeni

În minutul 15 al disputei de pe Cluj Arena, Postolachi și Miron s-au luptat pentru minge la marginea careului de 16 metri clujean, în lateral dreapta. Apărătorul „șepcilor roșii” a căzut, apoi a ridicat mâna și a cerut un fault.

Atacantul moldovean a continuat acțiunea, a ajuns la 10 metri de poartă și a șutat imparabil, direct în vinclu.

„Centralul” Horia Mladinovici a validat inițial reușita, apoi a fost chemat de Istvan Kovacs la monitorul de la marginea terenului. După o analiză de 4 minute, Mladinovici a dictat fault în atac și a anulat reușita.

Istvan Kovacs l-a mai chemat o dată pe Mladinovici: penalty pentru U Cluj

În minutul 34, Ubbink a venit în viteză și l-a busculat pe Remacle în interiorul careului arădenilor. Mladinovici n-a remarcat nicio neregulă nici de această dată și a lăsat jocul să meargă.

Istvan Kovacs l-a chemat să analizeze faza. Au trecut alte 4 minute înainte de a lua decizia finală: penalty pentru U Cluj. Dan Nistor a transformat, în ciuda protestelor vehemente venite din tabăra lui Mircea Rednic.

Doi tineri din Superliga l-au impresionat pe MM Stoica: „Au calități fantastice”

Ce s-ar fi întâmplat în Superligă dacă era activ criteriul solicitat de deținătorul drepturilor TV » Doar 4 cluburi puteau obține bonusul promis

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”