FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  UTA - PANDURII

Probleme de arbitraj și în Cupă: fază controversată în minutul 75 la Arad, gazdele au cerut penalty

Articol de GSP - Publicat marti, 22 septembrie 2015 17:55

UTA a reușit să ducă în prelungiri meciul din "16-imi" cu Pandurii Tîrgu Jiu, însă ar fi putut chiar să-l decidă în timpul regulamentar.

În minutul 75, Polgar i-a trimis mingea lui Curtuiuș, acesta a șutat din 5 metri și mingea l-a lovit în mînă pe Șandru, însă Cătălin Buși a dictat doar corner.

În acel moment scorul era 1-0 în favoarea gorjenilor după golul lui Săpunaru. UTA a egalat pînă la urmă în minutul 87 prin Curtuiuș, care a reluat cu capul la colțul scurt o centrare a lui Copil. Meciul s-a decis pînă la urmă la penalty-uri, oltenii reușind să se califice cu 3-1 la loviturile de departajare.

Lovitură dură pentru Dinamo în mercato » „Câinii” au fost blocați, jucătorul semnează contractul în Superligă

„Oltenia” din Munchen » „În urmă cu 10-15 ani, totul era mai bine în Germania! Acum, viața e la fel ca în România”

Leonard Doroftei explică cum a slăbit 20 de kilograme într-un timp record: „Alcoolul schimbă vieți. Am avut un moment în care am luat-o razna”