Comentarii (278)
dunhill2009
dunhill2009  •  05 Noiembrie 2012, 10:39
Postat de addy. pe 05 Noiembrie 2012, 10:31

Esti haios amice,ce a jucat Dinamo aseara?cred ca ai vazut alt meci,steaua a avut cel putin 5-6 ocazii uriase...putea fii lejer 3-0 4-0,zi-mi mie ce ocazii a avut Dinamo aseara?faza golului si un sut al lui Rus prin minutul 80,in rest?asta numesti tu ca Dinamo a jucat bine?noi suntem mandrii de echipa noastra an de an ca noi jucam in cupele europene,iar cu,chiajna stiti foarte bine ca am jucat cu rezervele si nu ne-a interesat prea mult cupa,nu inteleg ce tot ai de comentat de steaua?Steaua la ora actuala e o forta,eu zic sa stai in banca ta si sa te uiti la echipa ta ca nu a jucat nimic,sa zici ms daca nu retrogradati.Mi-a placut de tine ca ai zis ca am castigat din bulan,esti pe dinafara.

prietene mai mergi pe la scoala si invata sa citesti ... unde scrie ca dinamo a jucat bine? am zis ca steaua a castigat din bulan... pt ca daca nu li se refuzau penalty-urile clare a celor de la dinamo... si nu vi-l dadea voua pe ala... cel mai de kkt penalty vazut vreodata... corp la corp ..si e penalty auzi... e un sport de barbati ... e normal sa fie contacte ...dar ala in niciun caz nu a fost penalty...

dunhill2009
dunhill2009  •  05 Noiembrie 2012, 10:36
Postat de rnuie_steaua pe 05 Noiembrie 2012, 10:27

Merci. Daca tot sustine echipe romanesti in cupele EU de ce o vrem pe Steaua? Comentariul tau "delicat" o sa rascoleasca ros-albastrii, se simte pana in fiere

felicitari stelistilor ca de atatia ani merg mai departe in europa... desi asta tine si de norocul de la tragerile la sorti... nush cum naiba tot timpul ocolesc echipele tari...stiu ca acum o sa-mi spuneti... " da dar steaua a facut puncte" ... da dar se putea sa cada si cu echipe mai tari... dar exact cu cele mai slabe cade de fiecare data... in orice caz... felicitari.... dar asta nu inseamna ca trebuie sa se umfle atata in pene... ca nu-s vreo super echipa... ca drept dovada uitati-va la ultimii 6 ani ...pe ce loc a terminat campionatul... ca sa nu mai zicem ca au avut un joc execrabil, n-aveai la ce sa te uiti ... de aia mai bine te uitai la un vaslui sau la un cfr...

lauriasi
lauriasi  •  05 Noiembrie 2012, 10:35

Puteti sa spuneti toti ca arbitrul a stricat jocul Aveti perfecta dreptate ,dar si mai adevarat este ca Dinamo nu a jucat nimic Si sunt fericit ,nu pentru ca Dinamo nu a jucat nimic,ci pentru ca Steaua a castigat ,caci daca ar fi castigat Dinamo ar fi fost nedrept Echipele romanesti,cu mici exceptii ,se baga cu fundul in poarta,pana si Piturca juca si joaca cu echipa nationala la fel,de asta nu mai avem rezultate. Culmea voi ziaristi si comentatori apreciati acest stil de joc una grande partita, vezi Doamne in stil Italian. Rusine. Vin si spun, ca daca nu o sa schimbam ceva o sa ajungem mai rau decat Albania in fotbal.Incercati sa jucati pe atac caci asa o sa formam jucatori buni in comparti

eugenrc
eugenrc  •  05 Noiembrie 2012, 10:35

La faza din minutul 80 priviti cu atentie si veti vedea cat de bine a judecat arbitrul aceasta situatie. La filmarea dinspre poarta se poate observa cu usurinta faptul ca cel care il impiedica pe Matei este de fapt Tucudean. Priviti cu atentie cum piciorul stang al lui Tucudean calca fara voie glezna piciorului drept a lui Matei. De faptul ca inainte de toate astea Tucudean il impinge Chipciu impiedicandu-l sa ajunga la timp la minge nici nu are rost sa discutam fiindca pentru stelisti este fault in atac iar pentru dinamovisti umar la umar.

tudi2008
tudi2008  •  05 Noiembrie 2012, 10:31

45 de minute m-am uitat la tv doar spre dreapta si alte 45 de minute doar spre stanga. Asta e realitatea, cu sau fara penalty-uri acordate lui dinamo. Au venit sa se apere. Asta nu e atitudine de derby.

addy.
addy.  •  05 Noiembrie 2012, 10:31
Postat de dunhill2009 pe 05 Noiembrie 2012, 10:24

oare cand vreo data o sa recunoasca si stelistii ca au castigat pe nedrept... m-am saturat de figurile si aerele stelistilor ...dupa ce ca tot castiga din bulan.... cu dinamo: le refuza la aia 2 penalty-uri, cu copenhaga nu au jucat nimic ...dar printr-un bulan fantastica ..se respinge mingea prin careul alora ca la biliard si dau gol in ultimele minute de joc... nu zic ... joaca cel mai bine din liga 1 ...dar nu va mai cacati pe voi atata fratilor ... ca de vreo 6 ani sunteti la "coada vacii" si deodata ...va merg si voua combinatiile ... si nu se mai poate kk lumea dimineata de ce aere aveti... fortza vaslui, rapid, cfr , viitorul... sa le trag.... stelistilor

rnuie_steaua
rnuie_steaua  •  05 Noiembrie 2012, 10:27

rnuie_steaua  •  05 Noiembrie 2012, 10:25
Postat de mogul pe 05 Noiembrie 2012, 10:21

mizerabil arbitraj . poate ca Steaua merita sa castige dar nu asa .

Ai dreptate, realist vorbind. Dupa joc da. Dupa ocazii, Dinamo am fost mai eficienti. 3-4 ocazii, din care 1 gol si 2 11 neacordate. Eficienta 80-90% :)

dunhill2009
dunhill2009  •  05 Noiembrie 2012, 10:24

rnuie_steaua  •  05 Noiembrie 2012, 10:23

Baaah... asa zisi "ciobani" stelisti... voi nu castigati decat cu rahat mancat si ajutati de arbitrii. In cupa ce s-a intamplat?! Aaaa... cupa nu are valoare? Aseara v-ati chinuit pe teren si v-ati lovit de o aparare care a fost facuta praf cu 1 penalty inexistent; scorul era cu totul si cu totul altul pe tabela daca arbitrul era realist. In fine, acceptam victoria Stelei ca forbalul se joaca pe goluri in final, si ne consolam cu faptul ca in ultima perioada Dinamo e pe nicaieri. Asa ca nu va mai laudati ca ati batut rivala, Steaua e la fel de slaba ca Dinamo, ba chiar mai mult. Cat despre ciobanul flegmatic de la tribuna VIP, sa se duca in organul meu si sa lase arbitrii in pace!