FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVAMAXIMA.RO

1/4 din Piţi

Mark Wotte, Wotte, Craiova
Mark Wotte, Wotte, Craiova

Articol de GSP - Publicat marti, 05 ianuarie 2010 00:00

Wotte va cîştiga 150.000 de euro pe an în Bănie, un sfert din cît ar fi încasat Piţurcă

Mark Wotte vine azi în România şi, dacă nu vor apărea surprize de proporţii, va semna un contract pe un sezon şi jumătate cu Universitatea. Surse autorizate afirmă că olandezul în vîrstă de 49 de ani a acceptat inclusiv salariul de criză oferit de Adrian Mititelu, în jur de 13.000 de euro pe lună, iar principalul său obiectiv pentru returul actualului campionat ar fi clasarea în primele 10 echipe. După primele 17 runde disputate, Ştiinţa se află pe locul 14, cu minus 7 la "adevăr".

Cum l-a convins pe Mititelu
Interesant e cum a izbutit Wotte să-l facă pe patronul Universităţii să creadă că e varianta ideală pentru postul de antrenor al juveţilor. După ce a primit prin mail DVD-uri cu meciurile alb-albaştrilor din tur, Mark le-a urmărit cu atenţie şi a răspuns în timp foarte scurt. După ce a văzut concluziile batavului, Mititelu a exclamat: "Incredibil, a descoperit imediat din jocul nostru! Ăsta e omul care ne trebuie, mai ales că părerile lui coincid cu ale mele".

În cazul în care ultima rundă de negocieri cu Wotte, programată în această noapte, nu va avea finalitatea dorită de ambele părţi, finanţatorul oltenilor îl va chema la discuţii pe Luc Nijholt, un alt olandez aflat pe lista posibililor tehnicieni ai Craiovei.

"Nu am instalat oficial nici un antrenor. Wotte e şi el pe listă alături de un alt olandez şi de alţi doi tehnicieni din acea zonă"
ADRIAN MITITELU, patron U Craiova

"Îl cunosc bine pe Wotte. E o fire explozivă, la fel ca Mititelu. Vor intra în conflict în cel mai scurt timp"

"Mititelu se crede atotştiutor, vrea în jurul său doar oameni care să nu îi discute ordinele. Wotte nu e aşa, olandezii nu acceptă să fie slugi"
MIRCEA PETESCU, pentru EVZ

Reacţii pe craiovamaxima.ro
PRO
"E bun şi ăsta, decît alţii... Măcar a antrenat echipe care sînt la acelaşi nivel cu cele din Liga I" - lion 23
"Experienţa acestui Wotte o depăşeşte pe cea a antrenorilor din campionatul nostru. Are referinţe mai bune decît oricine din Liga I" - Sergiu
"La fel ne plîngeam de milă şi cînd a venit Napoli la Craiova, iar cînd a plecat îl plîngeam cu toţii" - ucv 1948
"Cu ce credeţi că sînt mai buni Moldovan de la Braşov, Lăcătuş de la Vaslui, Sabău de la Timişoara, Manea de la Rapid sau Stoichiţă de la Steaua?!" - Gabi
"Este cel mai bun antrenor din era Mititelu. Nu uitaţi că, fără a avea CV-ul lui Wotte, Napoli a fost la un pas de cupele europene!" - Olteanul

CONTRA
"Nu ştiu ce antrenor e ăsta, ştiu doar că sîntem în mocirlă" - dinudanez
"Dacă era mare antrenor, nu venea la Craiova. Sîntem în prăpastie, vai de mama noastră! Mititelu nu are bani, ne retrogradează!" - peluzasud97
"Probabil că ăsta e singurul care a acceptat să antreneze gratis" :) - lupul-cel-rău
"Ce e ăsta, actor?!" - Max

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni


Comentarii (9)
 •  06 Ianuarie 2010, 22:28
Postat de pe 05 Ianuarie 2010, 09:36

poate imi explicati si mie cum naiba ia trimis un dvd pe email (un dvd avand 4,7Gb). oare unde ai visat scenariul asta?

are mailul fermecat intra cat vrea mititelu lui.

 •  05 Ianuarie 2010, 21:36
Postat de pe 05 Ianuarie 2010, 09:36

poate imi explicati si mie cum naiba ia trimis un dvd pe email (un dvd avand 4,7Gb). oare unde ai visat scenariul asta?

Da se poate trimite pe mail si mai mul de 4,7Gb. Poti trimite prin Transfer.ro sau alta varianta....si mai ales daca il si arhivezi ,dar tehnologia asta pentru unuii...........etc. Indiferent de ce decizie va lua sper ca Mititelu sa gaseasca cea mia buna solutie. Hai Craiova

 •  05 Ianuarie 2010, 10:32

Cita rea vointa !!! Ma gindesc daca nu meritam sa raminem in mediocritatea ambianta !!! Eu zic : bravo Adriane!!! Mark e un antrenor de prima mina. Nu are multi rivali in romania. Poate... Napoli la Ploiesti !!! Apoi eu cred ca daca Mark vine la Craiova e o sansa extraordinara pt. club si fotbalul din Romania! Si asta i se datoreaza numai lui Adrian... Deci eu ii tin pumnii si doresc sa-l vedem pe Central !!! Si... pt. cit mai mult timp !!!

Vezi toate comentariile (9)
Comentează