Comentarii (42)
saviola2_8
saviola2_8  •  04 Aprilie 2012, 09:54
Postat de alpin pe 04 Aprilie 2012, 09:41

A fost o completare, nu o critica! Asa a fost atunci. Sa speram ca nu se va mai repeta!! Sa castige cine poate, nu cine e stabilit prin birouri!

adica, asa a fost atunci ce? cine zice ca a fost asa? cu alte cuvinte tu sustii ca steaua a castigat campionate nemeritat doar pentru ca era cap de serie?:))))) iti reamints si iti repet sa lasi frustrarile! ai mai afirmat ca steaua a furat cupa ampionilor, acum steaua castiga campionate [pentru ca ar fi fost cap de serie? hai ma alpin lasa ma prostiile si aberatiile, steaua cand a luat 6 campionate la rand au avut super echipa, majoritatea lor au ajuns la echipe mari in europa si au jucat in grupele ucl, steaua emreu si-a confirmat valoarea in europa, spre deosbire de altele care au iesit campioane doar cand s-a intrat direct si cand nu au fost eliminate prin preliminarii de alde neicanimen

albusibiu
albusibiu  •  04 Aprilie 2012, 09:52

13 erori pentru CFR? Inca si inca o data, va intreb: care sunt acestea? Offside eronat la Wesley, CFR-Vaslui, faultul dat gresit la Beto, la Vointa-CFR si....restul?? De unde ati pus voi 11 penalty-uri, manca-v-as deontologia?

mihai_s
mihai_s  •  04 Aprilie 2012, 09:47
Postat de criticul89 pe 04 Aprilie 2012, 01:34

atatea calcule inutile degeaba ! cfr 99% castiga titlul anul asta; restul e cancan; mai conteaza doar castigatoarea cupei, pt ca reprezinta in trofeu si gata ! din pctul meu de vedere cn termina pe locul 2 e cel mai dezavantajat; degeaba se bucura ca o sa joace in CL pt ca s-ar putea ramana doar cu dubla din turul 3 preliminar si apoi acasa; sahtior, fener, tska moskova sau almaar(in mom de fatza) - cam peste astia dam pt ca nu suntem capi de serie ! fata de EL unde stiti f bn de anul trecut ce adversari accesibili sunt; asadar, sa vdm cn are "norocul" ala...

adica probabil vaslui

alpin
alpin  •  04 Aprilie 2012, 09:41
Postat de saviola2_8 pe 04 Aprilie 2012, 08:43

mai alpin, dragomir si altii spun multe, au am spus ca dintre toate echipele fruntase doar steaua ar fi avantajata daca va termina pe 2pentru ca este CAP DE SERIE, e simplu, nu stiu ce vrei sa spui cu aberatiile alea eu am zis un lucru adevarat, rapid ar fi dezavantajata de locul 2, joci in turul 3 de UCL te bate o echipa buna si nu prinzi nici uefa , asta pentru ca nu esti cap se serie sa prinzi o echipa accesibila, de aici pana la aberatiile tale e cale lunga, steaua a castigat campionate cand a avut super echipe cand nu are echipa nu castiga simplu ca buna ziua si mai nou degeaba ai echipa daca nu ai liniste, tabilitate si continuitate deci cu gigi slabe sperante, lasa frustarile alpin.

A fost o completare, nu o critica! Asa a fost atunci. Sa speram ca nu se va mai repeta!! Sa castige cine poate, nu cine e stabilit prin birouri!

alpin
alpin  •  04 Aprilie 2012, 09:40
Postat de mutulik13 pe 04 Aprilie 2012, 08:41

Ai perfecta dreptate, pacat insa ca, spre exemeplu, Otelul trage 7 suturi pe poarta lui Man Utd si niciunul pe poarta lui CFR pe care o spulbera fara drept de apel anul trecut si acasa si in deplasare. Astfel de momente de neinteles condamna sportul asta la noi in tara.

La marele derby Rapid - Dinamo nu s-a tras niciun sut pe poarta!!! De ambele echipe!!! A fost ceva suspect?!? Sau neputinta?! Probabil ca si Milan a "aranjat" ceva aseara, la Barcelona, pentru ca au tras un singur sut la poarta! Boala rrromaneasca...

juliusmad
juliusmad  •  04 Aprilie 2012, 09:03

cum adica "Vasluiul stă rău şi cu CFR, şi cu Rapid, în timp ce Giuleştiul stă cel mai bine." ? deci rapid sta bine sau rau?

saviola2_8
saviola2_8  •  04 Aprilie 2012, 08:43
Postat de alpin pe 04 Aprilie 2012, 08:23

In anii '90, cand Steaua castiga titluri la rand, Dragomis si Sandu spuneau ca ar fi un dezastru ca castige alta echipa titlul! Pentru ca nu ar fi cap de serie!! Si se dirija totul in acest sens!!! Asta conteaza?!? Sa se stabileasca dinainte campioana si celelalte in functie de pozitia la coeficienti, sau sa castige cine e mai bun?!? Sau, ma rog, cine e mai putin slab! De cativa ani, castiga cine poate, cu toate incercarile "unora" de a dirija mersul treburilor!!! E mai bine asa; vad si alte echipe ca nu mai au interdictie! Ce vina are Otelul sau CFR-ul daca castiga titlul?!? Daca ele sunt slabe, castiga pentru ca celalte sunt schelet!!!

mai alpin, dragomir si altii spun multe, au am spus ca dintre toate echipele fruntase doar steaua ar fi avantajata daca va termina pe 2pentru ca este CAP DE SERIE, e simplu, nu stiu ce vrei sa spui cu aberatiile alea eu am zis un lucru adevarat, rapid ar fi dezavantajata de locul 2, joci in turul 3 de UCL te bate o echipa buna si nu prinzi nici uefa , asta pentru ca nu esti cap se serie sa prinzi o echipa accesibila, de aici pana la aberatiile tale e cale lunga, steaua a castigat campionate cand a avut super echipe cand nu are echipa nu castiga simplu ca buna ziua si mai nou degeaba ai echipa daca nu ai liniste, tabilitate si continuitate deci cu gigi slabe sperante, lasa frustarile alpin.

mutulik13
mutulik13  •  04 Aprilie 2012, 08:41
Postat de alpin pe 04 Aprilie 2012, 08:23

In anii '90, cand Steaua castiga titluri la rand, Dragomis si Sandu spuneau ca ar fi un dezastru ca castige alta echipa titlul! Pentru ca nu ar fi cap de serie!! Si se dirija totul in acest sens!!! Asta conteaza?!? Sa se stabileasca dinainte campioana si celelalte in functie de pozitia la coeficienti, sau sa castige cine e mai bun?!? Sau, ma rog, cine e mai putin slab! De cativa ani, castiga cine poate, cu toate incercarile "unora" de a dirija mersul treburilor!!! E mai bine asa; vad si alte echipe ca nu mai au interdictie! Ce vina are Otelul sau CFR-ul daca castiga titlul?!? Daca ele sunt slabe, castiga pentru ca celalte sunt schelet!!!

Ai perfecta dreptate, pacat insa ca, spre exemeplu, Otelul trage 7 suturi pe poarta lui Man Utd si niciunul pe poarta lui CFR pe care o spulbera fara drept de apel anul trecut si acasa si in deplasare. Astfel de momente de neinteles condamna sportul asta la noi in tara.

alpin
alpin  •  04 Aprilie 2012, 08:23
Postat de saviola2_8 pe 04 Aprilie 2012, 07:47

STEAUA e cap de serie, in turul 3! nu si-n play off, deci steaua daca termina pe locul secund in primul tur va juca cu o echipa buna dar nu impisibila asa ca se poate califica in play-off, iar in play off dai de man city de valencia eu stiu si la revedere liga dar de acolo daca pierzi intri direct in grupele uefa, singura care nu e dezavantajata de locul 2 e steaua.

In anii '90, cand Steaua castiga titluri la rand, Dragomis si Sandu spuneau ca ar fi un dezastru ca castige alta echipa titlul! Pentru ca nu ar fi cap de serie!! Si se dirija totul in acest sens!!! Asta conteaza?!? Sa se stabileasca dinainte campioana si celelalte in functie de pozitia la coeficienti, sau sa castige cine e mai bun?!? Sau, ma rog, cine e mai putin slab! De cativa ani, castiga cine poate, cu toate incercarile "unora" de a dirija mersul treburilor!!! E mai bine asa; vad si alte echipe ca nu mai au interdictie! Ce vina are Otelul sau CFR-ul daca castiga titlul?!? Daca ele sunt slabe, castiga pentru ca celalte sunt schelet!!!

alpin
alpin  •  04 Aprilie 2012, 08:15

Imi place statistica asta, a greselilor pro si contra. La Vaslui, CFR a avut doua greseli pentru - un aut acordat gresit si un fault neacordat Vasluiului la centrul terenului. Iar impotriva, au avut un penalty neacordat! Statistica voastra spune ca raportul a fost 2-1 pentru CFR!?! Un penalty clar, pe final de meci conteaza la fel ca un aut la centrul terenului?!? Oricum, manelo-miticii sa stea linistiti; CFR va impune. Pentru ca are de partea sa LIPSA DE VALOARE a contracandidatelor!!! Cu exceptia Vasluiului; dar si moldovenii stiu cand sa-si puna singuri piedici!!! Anul trecut, CFR nu a contat la titlu. Si, totusi - zice Porumboiu - a pus piedici oculte Vasluiului!!! Mare acest Paszkany

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Comentează