FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - FC ARGEŞ 2-0

13 cu noroc

Articol de - Publicat duminica, 17 mai 2009 00:00

"Rechinii" sînt la prima victorie după 12 etape şi au făcut baremul de 25 de puncte pentru a nu pleca pe minus în liga secundă


Deşi este aproape de matineu, Farul a învins aseară Argeşul şi încă mai face calcule de rămînere în prima divizie! Constănţenii au avut în faţă  un adversar debusolat şi fără nici un obiectiv în acest final de sezon. Rusmir (11) şi Chico (35) au rezolvat meciul încă din prima repriză, cînd au marcat lejer, profitînd de marcajul aproximativ al fundaşilor lui Ionuţ Badea.

În a doua parte, spectacolul a fost asigurat de brazilianul Farului, Gerlem, care s-a ales cu două "galbene" în doar 30 de secunde! La primul a împins un adversar, iar pe al doilea l-a încasat deoarece a întîrziat în momentul în care ar fi trebuit să fie schimbat.

Deşi în zece, Farul nu a avut emoţii, iar jucătorii de la malul mării speră să continue în prima divizie şi sezonul viitor, dacă alte echipe nu vor primi licenţa.

"Rechinii" sînt la prima victorie după 12 etape şi au făcut baremul de 25 de puncte pentru a nu pleca pe minus în liga secundă

Deşi este aproape de matineu, Farul a învins aseară Argeşul şi încă mai face calcule de rămînere în prima divizie! Constănţenii au avut în faţă  un adversar debusolat şi fără nici un obiectiv în acest final de sezon. Rusmir (11) şi Chico (35) au rezolvat meciul încă din prima repriză, cînd au marcat lejer, profitînd de marcajul aproximativ al fundaşilor lui Ionuţ Badea.

În a doua parte, spectacolul a fost asigurat de brazilianul Farului, Gerlem, care s-a ales cu două "galbene" în doar 30 de secunde! La primul a împins un adversar, iar pe al doilea l-a încasat deoarece a întîrziat în momentul în care ar fi trebuit să fie schimbat.

Deşi în zece, Farul nu a avut emoţii, iar jucătorii de la malul mării speră să continue în prima divizie şi sezonul viitor, dacă alte echipe nu vor primi licenţa.

SPECIAL GSP | A primit 3 lovituri în figură, a revenit după un an: „Vedeam în ceață, mă deranja orice zgomot” » Ce spun Luminița Huțupan Dinu sau Paula Ungureanu și opinia specialiștilor despre brutalitatea loviturilor frontale în handbal

SPECIAL GSP | Povestea-thriller a lui Claudiu Bozeșan, fotbalist ce a învins-o pe Dinamo într-un blat stricat de Poli Timișoara: „Nu mi-a fost frică de ordinele primite!” + Dramă imensă după ce fratele i-a murit într-un misterios accident de camion


Comentarii (4)
 •  17 Mai 2009, 16:37

ionut coman,esti un gerlem al jurnalisticii,nu stiu de ce va platesc astia,ia-l de manuta si lasati-ne ca ne-am saturat de specimene ca voi!

 •  17 Mai 2009, 11:21

prostilor pe al doilea gerlem la primit pentru gesturi obscene la adresa spectatorilor !

 •  17 Mai 2009, 02:50

Tinere, esti pe langa total. Farul e matematic retrogradata, dar tu nu stii cu calculele! Praf si pulbere.

Vezi toate comentariile (4)
Comentează