FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI

2 amicale pentru Sepsi în următoarea pauză din Liga 1 » Cu cine se vor duela covăsnenii

FOTO: RAED KRISHAN
FOTO: RAED KRISHAN

Articol de - Publicat marti, 11 septembrie 2018 18:48

Oficialii lui Sepsi OSK Sfântu Gheorghe au anunțat că echipa lor va disputa două jocuri amicale în Ungaria, în această toamnă, ambele în deplasare, chiar în următoarea pauză prilejuită de meciurile României din Liga Națiunilor. 

Astfel, covăsnenii vor juca cu Academia Puskas, la Felcsut, pe 12 octombrie, respectiv cu DAC Dunajská Streda, pe stadionul formației maghiare, pe 16 noiembrie.

Perioadele alese pentru cele două teste reprezintă “ferestre” în care echipele naționale joacă în Liga Națiunilor.

Citește și:

Un veteran de 37 de ani, eroul „barajelor” de promovare în Liga 2 » 4 goluri într-un rezultat istoric în orașul cât o comună: „Ceva cum rar am întâlnit!”
Liga 2
Un veteran de 37 de ani, eroul „barajelor” de promovare în Liga 2 » 4 goluri într-un rezultat istoric în orașul cât o comună: „Ceva cum rar am întâlnit!”
Avem lista de rezervă a selecționerului României! Cele 4 nume de back-up pentru Euro 2024 + termenul pentru închiderea listei
Nationala
Avem lista de rezervă a selecționerului României! Cele 4 nume de back-up pentru Euro 2024 + termenul pentru închiderea listei
Caz incredibil în SuperLiga! » Și-a păcălit antrenorul că joacă pe alt post: „A fost pus de alții să-mi zică. Nu atingea mingea”
Superliga
Caz incredibil în SuperLiga! » Și-a păcălit antrenorul că joacă pe alt post: „A fost pus de alții să-mi zică. Nu atingea mingea”

Corina Caragea, abordată de un superstar la finala Champions League » Replica fotbalistului a șocat-o: „Poftim? Am crezut că nu văd și nu aud bine!”

„Am fost amenințată cu bătaia, ABUZATĂ și DOPATĂ fără să știu!” » O medaliată la Mondiale face acuzații ȘOCANTE pentru GSP: „Am fost idioată, sunt cel mai curat sportiv din România”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează