FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

200.000 de euro ar fi luat Bălan la semnătură dacă se înţelegea cu Becali

Tibi Bălan a dat-o rău în bară: a pierdut și banii de la Becali, s-a certat cu Șiman și rămîne la Sportul
Tibi Bălan a dat-o rău în bară: a pierdut și banii de la Becali, s-a certat cu Șiman și rămîne la Sportul

Articol de GSP - Publicat joi, 01 septembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 01 septembrie 2011 22:55

Tibi Bălan a dat cu piciorul unei oferte mai mult decît generoase din partea lui Gigi Becali. A dezvăluit-o chiar patronul Stelei, în această seară. Şeful echipei roş-albastre a dezvăluit că ar fi fost de acord să-i plătească jucătorului de la Sportul nu mai puţin de 200.000 de euro ca să-l poată transfera şi să-l înscrie pe lista UEFA.

Bălan a negociat cu Becali din postura de jucător liber de contract, deşi nici o decizie a Ligii nu-i oferea acest drept şi i-a cerut lui Becali la semnătură aceeaşi sumă de bani pe care ar fi dat-o şeful roş-albaştrilor dacă l-ar fi cumpărat de la Sportul, adică 300.000 de euro.

VIDEO » Becali a făcut o criză de isterie în direct la GSP TV pentru că nu-i poate lua pe Bălan şi Goga

Socotelile de acasă nu se potrivesc însă cu cele din tîrg! Memoriul depus la comisia pentru statutul jucătorului îl blochează la Sportul Studenţesc.

Văzut în situaţia de a nu-l putea transfera pe "student", Becali a căutat o soluţie de avarie. I-a propus fotbalistului o primă de instalare de 200.000 de euro ca să-şi retragă memoriul şi lui Şiman 300.000 de euro în contul transferului.

"Eu l-aş fi luat pe Tibi Bălan şi dacă era liber şi dacă era sub contract. Voiam să-l pun pe lista UEFA, de asta eram atît de nervos mai devreme. De acum nu mă mai interesează, mai ales că a început Şiman să vorbească aiurea. Eu i-am spus lui Tibi Bălan că îi îndeplinesc pretenţiile pe care le are ca jucător liber numai ca să îşi retragă memoriul şi să-l pot cumpăra. N-a vrut, acum LA REVEDERE!", a spus Gigi Becali la GSPTV.

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Imagini scandaloase! Zona Crepusculară la Arenele BNR, în centrul Bucureștiului » Jandarmii blochează accesul pentru un motiv incredibil: „Sunt «consensele» noastre”


Comentarii (22)
fcdinamobucuresti
fcdinamobucuresti  •  02 Septembrie 2011, 01:01
Postat de imperator pe 02 Septembrie 2011, 00:40

Adevarul este ca baietii buni l-au vazut , dar costa prea mult pentru ei , lor ce l-e mai iesea ?

las, ca au dat jde milioane pe jucatori straini, si le dadeau salarii imense pt tara noastra, si aia nu jucau nimic la mijloc. pana una alta, greu gasesti jucator asa ieftin ca balan asta. si sa fie si cat de cat de calitate, ca mijlocas central...

unmaker
unmaker  •  02 Septembrie 2011, 00:48
Postat de imperator pe 02 Septembrie 2011, 00:40

Adevarul este ca baietii buni l-au vazut , dar costa prea mult pentru ei , lor ce l-e mai iesea ?

corect

imperator
imperator  •  02 Septembrie 2011, 00:40
Postat de fcdinamobucuresti pe 02 Septembrie 2011, 00:35

balan era in echipa aia de aur a sportului, din 2000. de ce nu l-a vazut aproape nimeni pana acum prin 2008? pt ca jmecherii de la noi din tara, gen p0rcica si 9ieru' se pricep de minune la fotbal...

Adevarul este ca baietii buni l-au vazut , dar costa prea mult pentru ei , lor ce l-e mai iesea ?

Vezi toate comentariile (22)
Comentează