FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

24 via Severin » Steaua poate cîştiga mîine titlul!

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 mai 2013 00:00 / Actualizat vineri, 03 mai 2013 21:42

Steaua a cîştigat astăzi derby-ul cu Pandurii, scor 2-0, iar mîine poate deveni matematic campioană.


După trei egaluri consecutive, elevii lui Laurenţiu Reghecampf nu s-au mai împiedicat, chiar dacă au întîlnit ocupanta locului doi. Rusescu a deschis scorul în minutul 12, în timp ce rezultatul final a fost stabilit după reuşita lui Szukala din minutul 42. Astfel, "roş-albaştrii" au acumulat 69 de puncte, cu 16 peste Pandurii şi 17 peste Petrolul, dar prahovenii au un meci mai puţin disputat.

Pentru a-şi asigura titlul încă din această etapă, "roş-albaştrii" au nevoie de ajutor din partea celor de la CS Severin. Formaţia antrenată de Ionel Gane va evolua mîine împotriva Petrolului şi, în cazul unui rezultat pozitiv, va trimite trofeul în Ghencea.


7 ani au trecut de la ultimul campionat cîştigat de Steaua

Steaua a cîştigat astăzi derby-ul cu Pandurii, scor 2-0, iar mîine poate deveni matematic campioană.

După trei egaluri consecutive, elevii lui Laurenţiu Reghecampf nu s-au mai împiedicat, chiar dacă au întîlnit ocupanta locului doi. Rusescu a deschis scorul în minutul 12, în timp ce rezultatul final a fost stabilit după reuşita lui Szukala din minutul 42. Astfel, "roş-albaştrii" au acumulat 69 de puncte, cu 16 peste Pandurii şi 17 peste Petrolul, dar prahovenii au un meci mai puţin disputat.

Pentru a-şi asigura titlul încă din această etapă, "roş-albaştrii" au nevoie de ajutor din partea celor de la CS Severin. Formaţia antrenată de Ionel Gane va evolua mîine împotriva Petrolului şi, în cazul unui rezultat pozitiv, va trimite trofeul în Ghencea.

7 ani au trecut de la ultimul campionat cîştigat de Steaua

 

 

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Imagini scandaloase! Zona Crepusculară la Arenele BNR, în centrul Bucureștiului » Jandarmii blochează accesul pentru un motiv incredibil: „Sunt «consensele» noastre”


Comentarii (9)
satyricon
satyricon  •  04 Mai 2013, 01:18
Postat de cristid. pe 03 Mai 2013, 23:47

Felicitari baieti ! Daca imi spunea cineva acum un an ca o sa castigam titlul si o sa eliminam pe Ajax cu Adi Popa, dodel10, Szukala, Pintilii si altii ziceam ca e nebun. Cred ca meritul este mai mult de 50% al lui Reghecampf, care asa manelist ne-manelist cum o fi, e bun antrenor. PS: sa ii spuna cineva lui Jiji sa il vanda pe Tanase. Este un fel de Banel tehnic.

Voi nu sunteti normali daca si dupa jocul asta il injurati pe Tanase. A facut un meci excelent atat in aparare cat si in atac. Daca s-ar puncta ca la hochei pasele de gol, in acest meci Tanase a avut cel putin trei. In schimb Radut pe care-l lauda multi este la fel de balerina asa cum il stiam. Nu va intrebati de ce Pusztai il tine rezerva? A intrat foarte motivat incercand sa-i impresioneze pe stelisti si tot nu a realizat nimic. Asta e jucator de curtea scolii, multe floricele si nimic important.

octavyus
octavyus  •  04 Mai 2013, 00:12

Ce ajutor le trebuie sa castige? Toata lumea vorbeste de Severin-Petrolul ca si cand ar depinde de asta daca Steaua ia sau nu campionatul. Mai sunt 5 etape, au timp sa mai faca un punct. Petrolul trebuie sa se concentreze si sa bata la Severin pentru a-si asigura locul 2. Au facut tot ce-au putut stelistii, mai au nevoie de ajutor oltenesc! :) Penibil...

cristid.
cristid.  •  03 Mai 2013, 23:47

Felicitari baieti ! Daca imi spunea cineva acum un an ca o sa castigam titlul si o sa eliminam pe Ajax cu Adi Popa, dodel10, Szukala, Pintilii si altii ziceam ca e nebun. Cred ca meritul este mai mult de 50% al lui Reghecampf, care asa manelist ne-manelist cum o fi, e bun antrenor. PS: sa ii spuna cineva lui Jiji sa il vanda pe Tanase. Este un fel de Banel tehnic.

Vezi toate comentariile (9)
Comentează
Close