FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

4 in, 5 out » Cum arată lista plecărilor de la Steaua şi care sînt primele ţinte de transfer

Articol de GSP - Publicat joi, 02 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat joi, 02 ianuarie 2014 14:46

Steliştii au pus pe lista neagră 5 jucători şi vor încerca în perioada următoare să transfere cîţiva fotbalişti "ţintă".

Cei pe care Laurenţiu Reghecampf nu se va baza începînd din această iarnă sînt Stefan Nikolici, Mihai Costea, Adrian Cristea, Doru Bratu şi Mihai Răduţ.

"Chiar dacă nu-şi vor găsi echipă, nu vor face deplasarea cu noi în cantonamentele din Spania", a fost anunţul lui Mihai Stoica.

Cum 4 dintre cei la care se renunţă sînt jucători de atac, principalele ţinte ale roş-albaştrilor sînt tot fotbalişti ofensivi. Steliştii au reuşit să-l transfere definitiv pe Alexandru Tîrnovan şi negociază pentru Claudiu Keşeru şi Ianis Zicu. Se pare că pe lista de achiziţii a reapărut ;i vîrful argentinian Emanuel Perrone, dorit şi vara trecută de Steaua.

"Avem o listă lungă cu jucători, vrem să ne întărim", a dezvăluit Reghecampf.

 

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Imagini scandaloase! Zona Crepusculară la Arenele BNR, în centrul Bucureștiului » Jandarmii blochează accesul pentru un motiv incredibil: „Sunt «consensele» noastre”


Comentarii (30)
catalynn
catalynn  •  03 Ianuarie 2014, 10:33
Postat de jalemare pe 02 Ianuarie 2014, 17:10

pacat de Radut, e inexplicabil cum renunta la un astfel de jucator dar in schimb ii pastreaza pe Tatu, Matei sau Bourceanu, singurul mijlocas din lume care nu stie sa dribleze. cred totusi ca Radut are marele dezavantaj ca nu da nimic inapoi in ziua de salariu!

Radut este singurul de care imi pare rau, mai bine il lasau la Pandurii decat sa il incurce aiurea. Acolo macar era titular, si daca juca asa cum stim ca poate (sau cel putin putea inainte sa stea juma' de an pe banca) avea sanse sa isi găsească un angajament mai bun pe afara. Acum parca vad ca ajunge ca Mitea, deși Radut chiar nu a facut nimic pt a isi merita soarta ... Tatu nu inteleg nici eu ce mai cauta in lot, iar de Matei chiar am si uitat ce mai e inca la Steaua (credeam ca e la Dinamo :-) ) Bourceanu este din pacate exponential la Steaua, mai ales prin atitudine. Bun, nu o fi el Mesi in cea ce priveste controlul balonului, dar are ștofa de căpitan.

ady_mourinho
ady_mourinho  •  02 Ianuarie 2014, 22:51

dar tatuuuuu?????? tatuuu???

polistul68
polistul68  •  02 Ianuarie 2014, 22:08
Postat de jalemare pe 02 Ianuarie 2014, 17:10

pacat de Radut, e inexplicabil cum renunta la un astfel de jucator dar in schimb ii pastreaza pe Tatu, Matei sau Bourceanu, singurul mijlocas din lume care nu stie sa dribleze. cred totusi ca Radut are marele dezavantaj ca nu da nimic inapoi in ziua de salariu!

Bourceanu efectiv vas tinut in spate....o sa vedti cit de mult va conta absenta lui..da asa suntem noi romanii..daca un jucator nu da "urechi" de doua ori pe meci, nu e bun....

Vezi toate comentariile (30)
Comentează