FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - CRAIOVA 0-2

Andrei Ivan, omul începutului de an! 4 goluri și 2 pase de gol în 2021: „Pentru asta ne luptăm, dar va fi un drum foarte greu”

Andrei Ivan +22   FOTO
Andrei Ivan

Articol de - Publicat vineri, 12 martie 2021 22:15 / Actualizat vineri, 12 martie 2021 23:56

Andrei Ivan a marcat un gol și a dat o pasă de gol pentru Alex Cicâldău în Gaz Metan - Craiova 0-2.

Atacantul oltenilor a devenit astfel al doilea cel mai bun marcator în Liga 1 în 2021:

• Florin Tănase - 8 goluri (dintre care 2 din penalty)
  • Andrei Ivan - 4 goluri
  • Gabriel Debeljuh - 4 goluri
  • Andrei Ciobanu - 4 goluri (1 din penalty)
  • Cephas Malele - 4 goluri (1 din penalty)
  • Ciprian Deac - 4 goluri (2 din penalty)
  • Hamidou Keyta - 4 goluri (2 din penalty)

Andrei Ivan, pregătit pentru națională

Nu am făcut o primă repriză aşa bună, dar în a doua ne-am trezit şi am luat cele trei puncte. Pentru asta ne luptăm, pentru titlu, dar va fi un drum foarte greu. Trebuie să ne gândim la meciul de marţi.

Nu s-a schimbat nimic. Am început să joc după accidentare. După ce am fost în Germania mi-am revenit 100% şi acum sunt foarte bine.

Depinde doar de domnul Mirel dacă mă cheamă la națională. O să facă asta doar în funcție de evoluțiile mele
- Andrei Ivan, atacant Craiova

3goluri şi două pase de gol reuşise Andrei Ivan din vara lui 2019, atunci când s-a întors la Craiova, până în pauza de iarnă 2020/21

4goluri şi două pase de gol a reuşit Ivan în 2021

+18 FOTO

Gaz Metan - Craiova 0-2. VIDEO+FOTO Andrei Ivan, MVP la Mediaș! Cum arată ACUM clasamentul