FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - STEAUA, AZI, ORA 20.30, ÎN DIRECT PE DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Atenţie, Steaua! Dinamo e lider şi la punctele obţinute în prima repriză » Aşi după 45 de minute

Articol de - Publicat luni, 05 decembrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 05 decembrie 2011 12:27

În clasamentul punctelor obţinute după primele 45 de minute, Dinamo este lider cu 28 de puncte obţinute, în timp ce Steaua este doar pe locul 9, cu 19 puncte. Dacă ne uităm la statistica mitanului secund, "cîinii" se poziţionează pe a doua treaptă a clasamentului (30 de puncte) iar Steaua, pe a 10-a poziţie (19 puncte).

O singură dată Dinamo a fost condusă la pauză, Vaslui-Dinamo 2-1, atunci cînd s-a înregistrat şi singura înfrângere a "alb-roşilor" (3-1). De 7 ori, Dinamoa înregistrat un rezultat de egalitate la pauză şi de 4 ori s-au impus în partea secundă.

De 5 ori, Steaua a condus la pauză şi în 4 partide au cîştigat toate cele 3 puncte la finalul celor 90 de minute. De 5 ori adversarii "roş-albaştrilor" au intrat în avantaj la cabine, în 3 rânduri ei obţinînd şi victoria. De la venirea lui Ilie Stan, din cele 6 jocuri decise pe teren, într-unul singur steliştii au condus la finele celor 45 de minute, în disputa cu Braşovul.

În rest, de 3 ori s-au consemnat remize, iar de două ori oponenţii "roş-albaştrilor" au fost în avantaj. În ambele cazuri cînd adversarii au condus, steliştii au întors rezultatul şi s-au impus la final.

Derby-ul Dinamo - Steaua se dispută diseară, de la ora 20.30, meci transmis în direct de DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO.