FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - CFR CLUJ 1-1

Balaj nu a greşit neeliminîndu-l pe Cadu » Portughezul a luat un singur "galben"

Cristi Balaj

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 decembrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 11 decembrie 2011 12:48

Transmisia DigiSport i-a indus în eroare pe telespectatorii care au urmărit meciul dintre Steaua şi CFR Cluj, scor 1-1.

Vezi aici rezumatul partidei!

În minutul 18, Bourceanu i-a luat mingea din braţe lui Cadu pentru a executa o lovitură liberă, însă în momentul în care şi-a aşezat balonul pentru a executa, argentinianul Sixto Peralta i l-a îndepărtat şi a văzut cartonaşul galben.

Faza s-a petrecut în jumătatea Stelei, iar Cadu deja se întorcea spre propriul careu. Grafica postului TV l-a prezentat însă pe căpitanul ardelenilor ca fiind cel care a încasat cartonaşul galben. Cadu a fost avertizat de Balaj abia în minutul 90+5, lucru care i-a derutat pe privitorii partidei, care nu au înţeles de ce nu a fost eliminat.

Steaua şi CFR au remizat aseară, scor 1-1, golurile fiind reuşite de Mihai Costea pentru gazde şi Pantelis Kapetanos pentru oaspeţi.