FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Becali îşi avertizează antrenorul: ”Dacă Reghe nu face ca mine, îl concediez!”

Gigi Becali vrea cu orice preț ca Steaua să ajungă din nou în Liga Campionilor după o pauză de 5 ani
Gigi Becali vrea cu orice preț ca Steaua să ajungă din nou în Liga Campionilor după o pauză de 5 ani

Articol de - Publicat marti, 11 septembrie 2012 00:00 / Actualizat luni, 10 septembrie 2012 21:37

Gigi Becali a anunţat că îl va da afară pe antrenorul echipei dacă nu-i va asculta ordinele şi îi va folosi în Europa League pe Tănase, Chipciu, Pintilii şi Bourceanu.

Steaua ar putea rămîne fără antrenor. Asta dacă Laurenţiu Reghecampf nu va ţine cont de ordinul lui Gigi Becali şi îi va folosi titulari în Europa League pe Cristi Tănase, Chipciu, Pintilii şi Bourceanu. "Dacă eu am dat ordin, atunci aşa se face. Altfel, pa, pleacă la el acasă în trei seunde. Asta e strategia mea şi aşa trebuie să fie. Am vorbit cu Reghecampf şi mi-a spus că dacă asta e strategia, atunci aşa vom face. Cum să-şi contrazică patronul?", a anunţat finanţatorul roş-albaştrilor la DigiSport.

"Eu am experienţă în cupele europene şi ştiu ce e de făcut. Pe mine mă interesează campionatul. Nu am zis că vom juca cu rezervele, ci că Bourceanu, Chipciu, Pintilii şi Tănase să joace maxim o repriză. Cum să vină Chiricheş să spună că el vrea să joace? Ce, la Steaua e debandadă? El trebuie să ţină cont de ce le spun eu, că eu îi plătesc", a anunţat Becali, care a continuat: "Doar Bourceanu ar putea să joace poate meci de meci. Să vedem. Pe Tănase îl întreb cînd a fost ultima oară cu o gagică şi abia atunci îi dau sau nu voie să joace!".

"Cum va juca echipa? Cu Stuttgart vom începe cu Tănase şi Adi Popa titulari, iar la pauză intră Chipciu în locul lui Tănase. La fel şi la Bourceanu şi Pintilii. Încep ei şi la pauză intră Filip şi cu Prepeliţă" (Gigi Becali, patron Steaua)

Citește și:
Stupoare în Arhivele Securității: marele Ștefan Kovacs a fost agentul secret „Vasile Munteanu” + „Este un tovarăș atașat colaborării”
Special
Stupoare în Arhivele Securității: marele Ștefan Kovacs a fost agentul secret „Vasile Munteanu” + „Este un tovarăș atașat colaborării”
Prima măsură anunțată „la cald” de Gigi Becali, după rușinea cu CFR Cluj: „La revedere!”
Superliga
Prima măsură anunțată „la cald” de Gigi Becali, după rușinea cu CFR Cluj: „La revedere!”
Transfer confirmat imediat după FCSB - CFR Cluj: semnează, e ca și rezolvat!
Superliga
Transfer confirmat imediat după FCSB - CFR Cluj: semnează, e ca și rezolvat!
Nelu Varga, prima reacție, după lecția de fotbal predată de CFR lui FCSB: „Nu sunt răutăcios”
Superliga
Nelu Varga, prima reacție, după lecția de fotbal predată de CFR lui FCSB: „Nu sunt răutăcios”
Lanț gigant de magazine deschide în România prima unitate FOTO
Profit.ro
Lanț gigant de magazine deschide în România prima unitate FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (17)
vioxxman
vioxxman  •  11 Septembrie 2012, 13:45

CIOBARLAN..............

pophki
pophki  •  11 Septembrie 2012, 11:56

nu pot sa cred ce declara acest GUNOI de om!?cum pot lucra oamenii din clubul steaua numai sub presiune si stress...si vrea performanta specia asta de cioban! pacat de unii jucatori care MAI au educatie ,caracter si viseaza la steaua,dar dupa ce ajung la steaua ei nu isi imagineaza ca deja au viitorul si cariera,INDREPTATE SPRE UN FOTBAL INFERIOR,spre liga aII !!! CE JUCATORI CARE AU TRECUT PE LA STEAUA IN ULTIMII 7-8 ANI,au ajuns la cluburi cu nume in strainatate....

gicarijakone
gicarijakone  •  11 Septembrie 2012, 10:21
Postat de spartandinamovist pe 11 Septembrie 2012, 10:07

in afara de bourceanu ,spunetimi un fotbalist din cei 4 ? isi da seama ca cei trei sint verige slabe si decit sa-i denigreze sa le scada cota la un eventual transfer ,spune ca ii protejeaza ..se joaca cu voi asta ,niciodata cit timp va fi asta la echipa si copos la rapid nu veti vedea titlul ,se baga la echipa ,intreb ,dece mai angajeaza antrenor ?

Daca un roman e fotbalist in secunda doi joaca deja afara. Deci, cei care joaca in LIGA 1 nu sunt fotbalisti, nici la dinamo, nici la steaua, nici la rapid etc.

Vezi toate comentariile (17)
Comentează