FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI 3-1

Ce făcea Omrani în timpul meciului FCSB - Sepsi și reacția lui MM Stoica: „Am păţit lucruri de genul ăsta”

În startul reprizei secunde a partidei FCSB - Sepsi 3-1, Billel Omrani (29 de ani) a semnat un autograf pentru un copil aflat în tribune. „Nu înseamnă că nu respecta meciul”, e de părere managerul general Mihai Stoica (58).

Articol de - Publicat miercuri, 10 mai 2023 13:27 / Actualizat miercuri, 10 mai 2023 14:26

În startul reprizei secunde a partidei FCSB - Sepsi 3-1, Billel Omrani (29 de ani) a semnat un autograf pentru un copil aflat în tribune. „Nu e lipsă de respect”, e de părere managerul general Mihai Stoica (58).

În minutul 47 al duelului contând pentru runda #7 din play-off, la 1-0 la pentru FCSB, Omrani, aflat pe banca de rezerve și ajutat de Nikolov, dădea autograf pe un fular trimis printr-un intermediar de un copil, fan al roș-albaștrilor.

În urmă cu 3 ani îl ataca pe Gică Hagi, acum îl propune antrenor la Ajax: „O legendă, e «Cruijffiaan»”
Ajax

Mihai Stoica, manager FCSB: „Nu e lipsă de respect”

Pus să comenteze momentul în cadrul emisiunii „Sport Report” de la Orange Sport 1, Mihai Stoica nu s-a grăbit să-l critice pe algerianul cu origini franceze:

„Ştii cum e... Am păţit lucruri de genul ăsta, copiii insistă, și când refuzi un copil... Nu e o chestie de lipsă de respect faţă de meciul respectiv. Nu s-a dus să facă poze, a venit copilul la el”.

Cu Sepsi, Omrani a rămas pe bancă până la finalul partidei.

Billel Omrani a dezamăgit la FCSB

Plătit cu 400.000€ în acest sezon de FCSB, Omrani e o dezamăgire. Fostul atacant de la CFR Cluj nu mai prinde echipa de start și, cel mai probabil, roș-albaștrii nu-i vor prelungi înțelegerea scadentă la finalul sezonului.

FCSB l-a ademenit cu o primă de instalare impresionantă, în valoare de 200.000€, și i-a oferit un salariu uriaș în raport cu nivelul Superligii, 20.000 de euro pe lună. În total, Omrani va câștiga până la finalul contractului întins pe 10 luni și scadent la 30 iunie nu mai puțin de 400.000 de euro!

Billel a evoluat în 20 de meciuri oficiale, toate în Liga 1, dintre care doar 6 începute din primul minut, și a izbutit două goluri și două assisturi. Adică Becali a cheltuit, în medie, cu fiecare gol la care Omrani și-a adus într-un mod decisiv aportul câte 90.000 de euro! Prin comparație, Coman, plătit la fel de bine ca Omrani, are 9 goluri și 5 assisturi.

15 decembriee data la care Omrani a fost ultima dată titular la FCSB, într-un eșec cu CFR, 0-1. Algerianul a fost schimbat atunci la pauză

VIDEO. Toate detaliile înaintea meciului FCSB - CFR Cluj:

Mai multe articole despre FCSB:

După ce a participat la negocierile pentru vânzarea FCSB, Ilie Dumitrescu e categoric: „Gigi Becali nu vinde!” » Ce spune de Nelu Varga
REACȚIE
Vedeta de la FCSB care l-a dat pe spate pe MM Stoica: „E cel mai valoros fotbalist român, peste Coman”
FCSB

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”