Comentarii (13)
1650189735229298
Curilianu Liviu  •  02 Decembrie 2015, 21:21

Si Petrolul e ceea mai slaba echipa din liga 1,am vazut si Voluntari,joaca frumos,chiar daca iau bataie,si Botosani ia ca furat arbitrii de cateva puncte

Curilianu Liviu  •  02 Decembrie 2015, 21:17

Ce a facut moldovenii?au faultat ei?vrei sa sti Petrolul trebuia sa joace cu 2 oamenii minus,au lasat arbitrii,au inchis ochii pt Petrolul,Ropotan trebuia eliminat din min 5,un cot in gura,dar sa va uitati si la Varga,doua lovituri clare,cred ca sunt cei mai cotonogari din tot campionatu',si daca mai spun de benga care il loveste pe hadnagy,intentionat jos.

instigatorul
instigatorul  •  02 Decembrie 2015, 20:30
Postat de mplttev pe 02 Decembrie 2015, 20:10

Nu joacă fotbal cu determinare cei de la Petrolul așa cum joacă Botoșani. Cu un astfel de arbitraj permisiv fotbalul moare. Cu îmbrânceli și călcat în picioare nu se poate recunoaște acest sport. E lupte libere, rugbi, box? Ce sport e ăsta? După 70 de minute când arbitrul a lăsat toate atrocitățileși îmbrâncelile rugbistice ale botoșănenilor să fie considerate joc corect, la 2-1 pentru gazde, după ce le-a dat partea, s-a trezit și el că moldovenii faultează grosolan și le-a dat vreo 4 cartonașe așa de ochii lumii să nu se zică că nu e corect. Cu un asemenea arbitru fotbalul moare. În Europa jucătorii noștri care joacă rugbi în campionatul intern, normal că stârnesc râsul și au frică de galbene pentru că arbitrii de afară nu admit rugbi în loc de fotbal. Trebuie schimbat de la rădăcină. Începând cu concepția de joc corect pe care o au arbitrii din România.

Daca moldovenii faulteaza grosolan , ce zici de *** Ropotan ? Trebuia eliminat din minutul 5

mplttev
mplttev  •  02 Decembrie 2015, 20:10

Curilianu Liviu  •  02 Decembrie 2015, 19:49

Foarte slaba Petrolul,ma asteptam la Stochita,sa arate ceva fotbal,dar nimik,a doua repriza ia dominat clar Botosani,si trebuia sa fie scoru' mai mare

hector13
hector13  •  02 Decembrie 2015, 19:40

Deja a iesit pariul:))

Curilianu Liviu  •  02 Decembrie 2015, 19:36

Si arbitrii,nu inteleg nimik,benga il loveste pe atacant,cu picioaru' in cap,si ii da tot lui galben

kilimanjaro
kilimanjaro  •  02 Decembrie 2015, 19:33

Cum e posibil sa se joace asa un fotbal slab ? Astia-s jucatori de fotbal, si unii se tin de mari si vechi vedete.... Incredibil. Astia sunt de nivelul ligii a 3-a in campionatele europene. E greu sa rezisti sa vezi un asa meci. Noroc ca e plin de faze comice :)))

Curilianu Liviu  •  02 Decembrie 2015, 19:00

Unii jucatori nu au ce cauta la Petrolul,cica Ropotan el nu rupe ca o fetita,dar faulteaza ca un nebun,se intreaba de ce ia galbene?pai daca lovesti,***