FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - GAZ METAN 1-1

Căpitanul lui Dinamo cere întăriri: "Mai jucăm și în alte competiții!"

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 august 2016 23:19

Căpitanul "câinilor", Miha Mevlja, a declarat la finalul meciului cu Mediaș că la Dinamo ar mai fi nevoie de transferuri și a acuzat lipsa de agresivitatea a coechipierilor său în meciul cu Gaz Metan.

"N-am avut o primă repriză prea bună, nu am avut agresivitate, dar în a doua repriză am avut ocazii de gol. Trebuie să luăm lucrurile meci cu meci, vedem ce înseamnă acest punct la finalul sezonlului, mai ales când se stabilesc play-off-ul și play-out-ul.

Sperăm că vor mai veni jucători, pentru că mai jucăm în alte competiții. Pentru mine nu prea este mult timp liber, dar ceilalți coechipieri au timp de a corecta greșelile pe care le fac", a spus căpitanul lui Dinamo și jucătorul naționalei Sloveniei.

Dinamo a remizat pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș, scor 1-1, în etapa a șasea a Ligii 1.

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”