FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA

Carando a debutat cu gol la Astra

Articol de GSP - Publicat joi, 28 ianuarie 2010 00:00

Ploieştenii au cîştigat şi al doilea test din cantonamentul din Antalya. Elevii lui Nicolo Napoli au învins formaţia Cernomoreţ Balcic, din liga a doua bulgară, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost reuşit de argentinianul Danilo Carando în minutul 68.

Atacantul argentinian a ajuns cu o zi înaintea amicalului după ce a semnat un contract pe doi ani şi jumătate cu formaţia ploieşteană.

Nicolo Napoli a început cu o formulă inedită: Salgueiro – Arias, Rohat, Mendez, Kruchowsky, Strătilă, Takayuki, Paunovici, Stan, Diego Silva, Matei.

În repriză a doua a intrat echipa Miron – Mihalache, Mendez, Rohat, Sandu, Strătilă, Arias, V.Gheorghe, Stan, Carando, da Silva. Au mai fost folosiţi Vădrariu, Condrea, Mihăilă.

Următorul joc de verificare este programat pe 30 ianuarie, cu Sturm Graz, la care este aşteptat şi patronul echipei Ioan Niculae.

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”