FOTBAL  »  Superliga  »  ASA TÂRGU MUREȘ - PANDURII, MECI ABANDONAT ÎN MINUTUL 45

Ce a hotărât Comisia de Disciplină după ce Pandurii a abandonat meciul cu ASA Târgu Mureș

Articol de - Publicat miercuri, 21 decembrie 2016 16:25

Comisia de Disciplină a judecat cazul generat de abandonul echipei Pandurii, care la pauza meciului de la Târgu Mureş a decis să nu mai dispute repriza a doua din cauza gazonului impracticabil.

Astfel, s-a hotărât ca pe data de 11 ianuarie să fie rejudecat cazul, atunci urmând a fi audiaţi arbitrii, dar şi observatorii partidei.

Din cauza gheții acumulate pe unele porțiuni ale terenului, fotbaliștii celor de la Pandurii au refuzat să revină pe teren în repriza a doua a meciului cu ASA Târgu Mureș de duminica trecută. Scorul după 45 de minute era 2-0 pentru ardeleni. DETALII, AICI