FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BISTRIŢA - CFR CLUJ 0-3

CFR Cluj depăşeşte Steaua în clasament după victoria cu Gloria

Articol de GSP - Publicat luni, 15 noiembrie 2010 00:00

CFR Cluj s-a răzbunat pentru eliminarea din Cupă şi a învins la Bistriţa cu 3-0. Golurile au fost marcate de Traore 56, 71 şi Bjelanovici 85.

Gloria a părut că poate ţine piept campioanei, mai ales prin prestaţia excelentă a lui Albuţ din prima repriză cînd portarul ardelenilor a apărat şi un penalty.

După pauză însă, CFR a rezolvat meciul prin reuşitele lui Traore şi Bjelanovici, cu un gol de generic, un "călcîi" din pasa lui De Zerbi.

Cu aceste trei puncte, clujenii au trecut pe locul 7, cu 22 de puncte, depăşind Steaua, la golaveraj.

CLICK AICI PENTRU LIVE TEXT!

VIDEO: Lacina Traore a irosit o şansă uriaşă de a marcat. Scăpat singur cu Albuţ, atacantul CFR-ului nu a reuşit să îl învingă, în două rînduri, pe portarul Gloriei

VIDEO: Gazdele au solicitat lovitură de la 11 metri în minutul 40, atunci cînd Rada a atins mingea cu mîna în suprafaţa de pedeapsă. Arbitrul Alexandru Tudor a lăsat jocul să continue

VIDEO: După ce a apărat tot ce a fost pe poartă, inclusiv un penalty, Călin Albuţ a luat un gol uşor în minutul 56, autorul reuşitei clujene fiind Lacina Traore

VIDEO: Lacina Traore a reuşit al doilea gol al său în partida cu Bistriţa. Atacantul CFR-ului a înscris cu capul din şase metri, după o centrare perfectă a lui Panin

Iată echipele de start:

GLORIA: Albuţ - Achim, Năstase, Szukala, Velcovici - R. Mărginean, A. Mureşan - S. Keita, Băjenaru, C. Petre - J. Moraes

Rezerve: Irimia, Tudose, B. Moraes, Nalaţi, Săceanu, Predescu, Anton

CFR CLUJ: Nuno Claro - Panin, Cadu, Piccolo, Rada - Culio, T. Costa, Peralta, Edimar - De Zerbi, Traore

Rezerve: Stăncioiu, Nuno Diogo, Veloso, Kivuvu, Hora, Bud, Bjelanovic