LIGA 1    •   

CFR CLUJ

CFR Cluj l-a convins » Rednic e noul antrenor al triplei campioane a României

 
10 Iunie 2013 20:33
 

Fostul tehnician al celor de la Standard Liege, Mircea Rednic, s-a înţeles în cele din urmă cu CFR Cluj şi va prelua echipa începînd de vineri.

Preşedintele fostei campioane a României, Iuliu Mureşan, a confirmat faptul că s-a înţeles cu Rednic: "El va fi noul antrenor al CFR-ului", a spus oficialul ardelenilor pentru DigiSport.

“Mircea Rednic va fi de vineri noul antrenor al CFR-ului. Atît vă pot spune acum!”, a spus şi patronul Arpad Paszkany pentru citynews.ro.

Rednic a antrenat ultima oară pe Standard Liege, de unde a fost demis, iar de săptămîna trecută se află în Belgia pentru a-şi încheia conturile cu fosta echipă.

Se pare că jucătorii care vor pleca de la club sînt: Ronny, Godemeche, Mureşan, Maftei, Panin şi Mincă, în timp ce Ivo Pinto şi Kapetanos au şi ei acceptul de a părăsi echipa în cazul unor oferte bune.




 
Comentarii (72)
cfrclujole  (13915 comentarii)
Postat de mandpv964 pe 11 Iunie 2013, 00:04
Bambilici a jucat kakasvelu .S-au ii consideri prea buni ptr campionatul Romaniei?S-a vazut si in finala Cupei.Nimic,nimic.Petrolul a jucat pragmatic inchizand jocul si contraatacand periculos.kakasvelu-cu antrenor roman`´ma rog oltean`´nimic.Si ce ,te consideri prea subtil ca sa poti fi inteles?
"kakasvel" e ce faci tu cu limba romana "s-au" ma insel!?! Eu zic sa vedem ce fac in cupele europene, apoi ne putem scoate palariile in fata lor "s-au" nu! Am fost prea subtil pentru tine?
11 Iunie 2013, 13:59   •   Comenteaza
sabben  (527 comentarii)
Postat de ultras.nationalist pe 10 Iunie 2013, 23:34
Rednic nu are caracter sau sefii de la CFR? Sa ne amintim in ce mod au fost demisi antrenorii la CFR in "era" Paszkany?
Intr-un asa mod, incat nici unul nu ar refuza sa se intoarca la CFR. Asta vrei sa spui? Pentru ca asa este. Exceptie poate Andone, care oricum juca super defensiv.
11 Iunie 2013, 00:28   •   Comenteaza
mandpv964  (506 comentarii)
Postat de alpin pe 10 Iunie 2013, 21:49
Unde dai si ... unde-i capra!?! Nu poti sa intelegi nici macar un text simplu in limba romana?!?
Bambilici a jucat kakasvelu .S-au ii consideri prea buni ptr campionatul Romaniei?S-a vazut si in finala Cupei.Nimic,nimic.Petrolul a jucat pragmatic inchizand jocul si contraatacand periculos.kakasvelu-cu antrenor roman`´ma rog oltean`´nimic.Si ce ,te consideri prea subtil ca sa poti fi inteles?
11 Iunie 2013, 00:04   •   Comenteaza
gymd  (6033 comentarii)
Zoofilu isi plimba mai mult oaia decat nevasta :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
10 Iunie 2013, 23:50   •   Comenteaza
stadionmircealuca  (625 comentarii)
Postat de cj666 pe 10 Iunie 2013, 23:35
Noapte buna pinguine.... trebuie sa te trezesti repede daca vrei sa mergi la meciul echipei favorite... si oricum, cel mai destept cedeaza
Nu shi suparat rozatoare mica, pana la urma fotbalul e un sport, important ca sunteti multi, ca dovada in finala cupei, v-ati simtit ca acasa, tot stadionul tinea cu ceilalti.Te tzuc!
10 Iunie 2013, 23:45   •   Comenteaza