LIGA 1    •   

CEAHLĂUL - DINAMO 0-5

"Cîinii" au făcut SHOW la Piatra Neamţ » Ceahlăul - Dinamo 0-5

 
17 Octombrie 2011 15:44
 

Dinamoviştii au făcut spectacol la Piatra Neamţ

Dinamo a învins cu 5-0 Ceahlăul în ultimul meci al etapei a 10-a şi s-a distanţat la 10 puncte de Steaua. Pentru "cîini" au marcat Niculae(3, 32, 80), Alexe(38) şi Dănciulescu(42). Vezi mai jos faze video de la meci!

Marius Niculae a deschis scorul în minutul 5 cu o lovitură de cap, după o centrare excelentă a lui Cătălin Munteanu. "Săgeată" a fost foarte aproape de a realiza "dubla" 6 minute mai tîrziu. Servit de acelaşi Munteanu, Niculae nimereşte bara cu o lovitură de cap. Cazan a trecut pe lângă egalare cu o lovitura de cap (20). Şutul lui Niculae a trecut aproape de vinclu (21). Atacantul dinamovist a marcat al doilea gol în minutul 32 printr-un şut la colţul scurt.

Dinamo s-a desprins prin golul reuşit de Marius Alexe (38), care a profitat de ciocnirea dintre Nohai şi Jovici. Cătălin Munteanu a reuşit al treilea assist, i-a centrat lui Dănciulescu pentru golul cu numărul 4 al "cîinilor"(42).

Jovici a boxat mingea deviată cu capul de Niculae (57), iar Gafiţa ratează o ocazie pentru Ceahlăul trimiţînd din alunecare pe lîngă poartă (65). Şutul lui C. Munteanu din interiorul careului a trecut pe lîngă poarta lui Jovici (73). Niculae a realizat hattrick-ul din penalty-ul pe care tot el l-a obţinut (80).

Vezi aici desfăşurarea liveTEXT a meciului

Vezi mai jos o galerie foto de la Ceahlăul - Dinamo

Ceahlăul: Jovici - Nohai, Forminte, L. Cazan, Barna -  Stana, Monroy, V. Achim, M. Constantinescu - Lucas Garcia, Chiacu
Rezerve: Villadsen, Cebotaru, Omerbegovici, Gafiţa, Onciu, A. Marc, Ţepeş, Bădescu
Antrenor: Costel Enache

Dinamo: Bălgrădean - Luchin, Dr. Grigore, Moţi, Diabate - L. Rus, Kone, C. Munteanu, Alexe - Dănciulescu, M. Niculae
Rezerve: Curcă, D. Stoica, Pătraşcu, Scarlatache, R. Stănescu, Bakaj, Ţucudean
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Arbtiru: Alexandru Tudor

 
Comentarii (448)
cauciuc  (323 comentarii)
Postat de redmaniac pe 18 Octombrie 2011, 09:54
Si inca ceva care nu mai mai surprinde. Dinamo a marcat cinci goluri, dar ce ne prezinta GSP-istii in inregistrarea video? O singura faza, cu o ratare a Ceahlaului... Si se mai supara ziaricii cand sunt numiti slugile ciobanului....
taci ca ati facut blat aseara se stie sa moara mama
18 Octombrie 2011, 11:39   •   Comenteaza
redmaniac  (119 comentarii)
Si inca ceva care nu mai mai surprinde. Dinamo a marcat cinci goluri, dar ce ne prezinta GSP-istii in inregistrarea video? O singura faza, cu o ratare a Ceahlaului... Si se mai supara ziaricii cand sunt numiti slugile ciobanului....
18 Octombrie 2011, 09:54   •   Comenteaza
redmaniac  (119 comentarii)
Postat de forumeer pe 17 Octombrie 2011, 20:53
Bine-cunoscutele blaturi intre cele 2 echipe! Ceahlaul n-a mai batut de 40 de ani, logic! Ce diferenta intre cum a jucat Ceahlaul cu rapid si cum a "jucat" cu dinamo.... Cooperativa n-a murit!
Bai baiatule, tu ai uitat cum i-a furat Steaua campionatul in 2005 lui Dinamo? Cu blat ordinar in ultima etapa cu Timisoara lui Olaroiu, in ghena? Lucru recunoscut chiar de Marian Iancu. Nu va e rusine sa vorbiti VOI de Dinamo? Lasati pe altii, nu voi, echipa clanului CEAUSESCU, care furati cupe sau jucatori ca asa vroia Printisorul. Niste spurkaciuni!
18 Octombrie 2011, 09:54   •   Comenteaza
englezu  (695 comentarii)
Pana la meciurile cu "U", CFR Cluj, Steaua, Astra nu ma pronunt ! Daca "iese" bine si dupa aceste meciuri, atunci inseamna ca s-a nascut o noua echipa ! Vom vedea. Pana atunci, Hai DINAMO !!!
18 Octombrie 2011, 07:05   •   Comenteaza
wollt_r  (5717 comentarii)
Postat de psyke pe 18 Octombrie 2011, 01:55
FC Barcelona - Steaua Bucureşti 5-1 (Cupa UEFA, 1977-78 - primul tur)
PSV Eindhoven - Steaua Bucureşti 4-0, 3-0 (Cupa Cupelor, 1970-71 - turul doi)
Spartak Trnava - Steaua Bucureşti 4-0 (Cupa Campionilor, 1968-69 - primul tur)
Valencia CF - Steaua Bucureşti 3-0 (Cupa Cupelor, 1967-68 - turul doi)
Botev Plovdiv - Steaua Bucureşti 5-1 (Cupa Cupelor, 1962-63- tur preliminar)

da-ti 2 palme si mars la colt , esti prea idiot sa recunosti cand o echipa joaca bine . noapte buna nu-mi bat capu cu toti fanii de la tv .
nu te supara dar voi sunteti mai prastie la capitolu asta ca Steaua
macar acolo sunt niste nume (zic eu)
cum se numesc ultimele 5 echipe care v-au batut prin europa ?
_________
hai sa fim seriosi si sa lasam rautatile ... tot fotbalu romanesc este la pamant .... stai sa-i vezi pe astea de la otelu ....
_____
eu unu va urez tuturor succes in europa
18 Octombrie 2011, 05:21   •   Comenteaza
Comentează
Număr de caractere rămase: 700
 
gama-300x250.jpg
Un serviciu oferit de
Transport nisip balast gunoi moloz 0763.19.58.58
• -Nisip (0-4m) • - Margaritar (4-8mm) • - Pietris (8-16mm • - Piatra mare (16-31mm) • - Refuz de ciur (25-63mm) • - Balast (0-40 mm) • - Pamant vegetal
Bucuresti/Bucuresti - pret 1,00 RON
VAND RHODESIA SI GASCOGNE
VAND FEMELA 1, 4 ANI RHODESIAN RIDGEBACK PRET 700 EURO SI FEMELA 1, 2 ANI GRAND BLEU DE GASCOGNE PRET 250 EURO.
Alba/Alba Iulia - pret 250,00 EUR
Rsvti Teleorman
Operator RSVTI (responsabil supravegerea si verificarea tehnica a instalatiilor) autorizat ISCIR, ofer consultanta firmelor care detin utilaje si echipamente care intra sub incidenta ISCIR. .. » ...
Teleorman/Alexandria-rosiori-zimnicea-turnu Magurele Corabia - pret 300,00 RON
Clarvazatoare tamaduitoare tarot
D-na Magda Daniela, CLARVAZATOARE -experta in tarot, cu harul si puterea sa va poate ajuta sa va aflati destinul si sa va modelati viata asa cum doriti. Poate vedea trecutul, prezentul, viitorul, ...
Satu Mare/Satu Mare - pret 10,00 RON
teren de vinzare
3700mp la DN64 cu dubla deschidere ideal pentru parc peco spalatorie servis, se poate parcela
Olt/Plesoiu - pret 1,00 RON
Taguri: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 
Autori: A B C D E F G I J L M O R S T V