LIGA 1    •   

CEAHLĂUL - DINAMO 0-5

"Cîinii" au făcut SHOW la Piatra Neamţ » Ceahlăul - Dinamo 0-5

 
17 Octombrie 2011 15:44
 

Dinamoviştii au făcut spectacol la Piatra Neamţ

Dinamo a învins cu 5-0 Ceahlăul în ultimul meci al etapei a 10-a şi s-a distanţat la 10 puncte de Steaua. Pentru "cîini" au marcat Niculae(3, 32, 80), Alexe(38) şi Dănciulescu(42). Vezi mai jos faze video de la meci!

Marius Niculae a deschis scorul în minutul 5 cu o lovitură de cap, după o centrare excelentă a lui Cătălin Munteanu. "Săgeată" a fost foarte aproape de a realiza "dubla" 6 minute mai tîrziu. Servit de acelaşi Munteanu, Niculae nimereşte bara cu o lovitură de cap. Cazan a trecut pe lângă egalare cu o lovitura de cap (20). Şutul lui Niculae a trecut aproape de vinclu (21). Atacantul dinamovist a marcat al doilea gol în minutul 32 printr-un şut la colţul scurt.

Dinamo s-a desprins prin golul reuşit de Marius Alexe (38), care a profitat de ciocnirea dintre Nohai şi Jovici. Cătălin Munteanu a reuşit al treilea assist, i-a centrat lui Dănciulescu pentru golul cu numărul 4 al "cîinilor"(42).

Jovici a boxat mingea deviată cu capul de Niculae (57), iar Gafiţa ratează o ocazie pentru Ceahlăul trimiţînd din alunecare pe lîngă poartă (65). Şutul lui C. Munteanu din interiorul careului a trecut pe lîngă poarta lui Jovici (73). Niculae a realizat hattrick-ul din penalty-ul pe care tot el l-a obţinut (80).

Vezi aici desfăşurarea liveTEXT a meciului

Vezi mai jos o galerie foto de la Ceahlăul - Dinamo

Ceahlăul: Jovici - Nohai, Forminte, L. Cazan, Barna -  Stana, Monroy, V. Achim, M. Constantinescu - Lucas Garcia, Chiacu
Rezerve: Villadsen, Cebotaru, Omerbegovici, Gafiţa, Onciu, A. Marc, Ţepeş, Bădescu
Antrenor: Costel Enache

Dinamo: Bălgrădean - Luchin, Dr. Grigore, Moţi, Diabate - L. Rus, Kone, C. Munteanu, Alexe - Dănciulescu, M. Niculae
Rezerve: Curcă, D. Stoica, Pătraşcu, Scarlatache, R. Stănescu, Bakaj, Ţucudean
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Arbtiru: Alexandru Tudor

 
Comentarii (448)
cauciuc  (323 comentarii)
Postat de redmaniac pe 18 Octombrie 2011, 09:54
Si inca ceva care nu mai mai surprinde. Dinamo a marcat cinci goluri, dar ce ne prezinta GSP-istii in inregistrarea video? O singura faza, cu o ratare a Ceahlaului... Si se mai supara ziaricii cand sunt numiti slugile ciobanului....
taci ca ati facut blat aseara se stie sa moara mama
18 Octombrie 2011, 11:39   •   Comenteaza
redmaniac  (119 comentarii)
Si inca ceva care nu mai mai surprinde. Dinamo a marcat cinci goluri, dar ce ne prezinta GSP-istii in inregistrarea video? O singura faza, cu o ratare a Ceahlaului... Si se mai supara ziaricii cand sunt numiti slugile ciobanului....
18 Octombrie 2011, 09:54   •   Comenteaza
redmaniac  (119 comentarii)
Postat de forumeer pe 17 Octombrie 2011, 20:53
Bine-cunoscutele blaturi intre cele 2 echipe! Ceahlaul n-a mai batut de 40 de ani, logic! Ce diferenta intre cum a jucat Ceahlaul cu rapid si cum a "jucat" cu dinamo.... Cooperativa n-a murit!
Bai baiatule, tu ai uitat cum i-a furat Steaua campionatul in 2005 lui Dinamo? Cu blat ordinar in ultima etapa cu Timisoara lui Olaroiu, in ***? Lucru recunoscut chiar de Marian Iancu. Nu va e rusine sa vorbiti VOI de Dinamo? Lasati pe altii, nu voi, echipa clanului CEAUSESCU, care furati cupe sau jucatori ca asa vroia Printisorul. Niste spurkaciuni!
18 Octombrie 2011, 09:54   •   Comenteaza
englezu  (725 comentarii)
Pana la meciurile cu "U", CFR Cluj, Steaua, Astra nu ma pronunt ! Daca "iese" bine si dupa aceste meciuri, atunci inseamna ca s-a nascut o noua echipa ! Vom vedea. Pana atunci, Hai DINAMO !!!
18 Octombrie 2011, 07:05   •   Comenteaza
wollt_r  (5717 comentarii)
Postat de psyke pe 18 Octombrie 2011, 01:55
FC Barcelona - Steaua Bucureşti 5-1 (Cupa UEFA, 1***-78 - primul tur) PSV Eindhoven - Steaua Bucureşti 4-0, 3-0 (Cupa Cupelor, 1970-71 - turul doi) Spartak Trnava - Steaua Bucureşti 4-0 (Cupa Campionilor, 1968-69 - primul tur) Valencia CF - Steaua Bucureşti 3-0 (Cupa Cupelor, 1967-68 - turul doi) Botev Plovdiv - Steaua Bucureşti 5-1 (Cupa Cupelor, 1962-63- tur preliminar) da-ti 2 palme si mars la colt , esti prea idiot sa recunosti cand o echipa joaca bine . noapte buna nu-mi bat capu cu toti fanii de la tv .
nu te supara dar voi sunteti mai prastie la capitolu asta ca Steaua
macar acolo sunt niste nume (zic eu)
cum se numesc ultimele 5 echipe care v-au batut prin europa ?
_________
hai sa fim seriosi si sa lasam rautatile ... tot fotbalu romanesc este la pamant .... stai sa-i vezi pe astea de la otelu ....
_____
eu unu va urez tuturor succes in europa
18 Octombrie 2011, 05:21   •   Comenteaza