FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Ciobi, după amicalul cu Haifa : "Primul plus, posesia!"

Articol de GSP - Publicat marti, 05 iulie 2011 00:00 / Actualizat luni, 04 iulie 2011 22:20

Ciobi e mulţumit de cursivitatea paselor elevilor săi după amicalul cu Maccabi Haifa.

E liniştit, nu îşi simte postul ameninţat şi precizează încă de la început: "Dacă sînt aici şi lucrez cu băieţii, înseamnă că eu sînt antrenorul!". Liviu Ciobotariu e fericit că i-a strîns pe jucători în jurul său şi crede că rezultatele încep să se vadă.

"Am adus un plus la echipă, acela că avem o posesie progresivă foarte bună. S-a întîmplat în toate partidele. Apoi, faptul că am marcat de 8 ori în cele 4 amicale, dintre care trei cu adversari foarte buni, mă bucură. Sînt fericit şi că am putut reveni de la 0-1, am atacanţi foarte buni, îmi va fi greu să aleg", a spus tehnicianul de 40 de ani imediat după meci.

Există şi minusuri: "Mai sînt multe de rezolvat, important e că mai avem timp să punem lucrurile la punct. Din păcate, am luat din nou gol pe greşeli personale. Am însă încredere în băieţi că vom corecta asta. Sînt mulţumit de lot, dar nu pot ascunde faptul că ar mai trebui aduşi unul, doi jucători. Nu pot spune posturile pentru că nu ar fi corect".

Citește și:
Titi Aur și-a scos la vânzare vila de 800.000 de euro: „5 dormitoare, piscină acoperită, saună, grădină” » În ce oraș din România se află
Altele
Titi Aur și-a scos la vânzare vila de 800.000 de euro: „5 dormitoare, piscină acoperită, saună, grădină” » În ce oraș din România se află
Florin Prunea: „E transferul ultimilor 2-3 ani în Liga 1”
Superliga
Florin Prunea: „E transferul ultimilor 2-3 ani în Liga 1”
Dan Negru, scandalizat de subiectul anului pe piața media din România: „Ca să vezi, trebuie să plătești!”
Handbal
Dan Negru, scandalizat de subiectul anului pe piața media din România: „Ca să vezi, trebuie să plătești!”
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
Stiri extrasport
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
Nou aeroport pregătit în România FOTO
Profit.ro
Nou aeroport pregătit în România FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Dan Negru, scandalizat de subiectul anului pe piața media din România: „Ca să vezi, trebuie să plătești!”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (7)
redbuldog
redbuldog  •  05 Iulie 2011, 13:25

Bucurati-va acum,dar NU va faceti iluzii..! In meciurile oficiale,apararea sigur va claca,cu Moti,Grigore or Diabate pe centru,nu poti sa ai baza..Oricum conditia sine die,e ca jucatori sa fie motivati,sa aiba salariile la zi si dupa aia ve-ti vedea adevarata schimare..In rest sa nu-i injuram pe China;Danciu,Chiacu sa daca vor juca bine si sunt utili sunt bineveniti..

flafy
flafy  •  05 Iulie 2011, 12:42

Dinamo chiar are alta fata de la venirea lui Ciobi si ar fi cea mai mare prostie sa-l schimbe!!si cred ca avem un lot foarte bun dar ar trebuii promovat Raphael Stanescu!!!in rest cred ca Chiacu nu este destul de motivat iar Margaritescu mai bine pleaca la Mioveni....in rest e totul bine daca Danciu nu va fi titular!!

spartandinamovist
spartandinamovist  •  05 Iulie 2011, 09:59

posesia a crescut mult de tot si multumesc lui cornel dinu pt implicare am incredere ca o sa iasa mai bine de locul6 anul asta ..jucatorii joaca altceva dar uni nu vor sa progreseze deloc ...ganea ,margaritescu moti patrascu marius nicolae musat etc ,o echipa buna pelinga omogenoitate trebuie sa aibe si individualitati pt a scote jucatori din joc sa faca superioritate si toti jucatorii trebuie sa aibe o tehnica individuala f buna ,degeaba se exerseaza scheme daca nu stie cu mingia sa dea o pasa de 5-10 m sau sa loveasca mingea cu ambele picioare corect ...sper ca ciobi impreuna cu maestrul cornel dinu sa exerseze foarte mult pe tehnica individuala si actiuni in regim de viteza ..CRED IN ECH

Vezi toate comentariile (7)
Comentează
Close