FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC ARGEȘ

VIDEO CU GOLUL Ciprian Deac, gol straniu în al doilea minut din CFR Cluj - FC Argeș » Bâlbâieli în lanț ale apărătorilor

Ciprian Deac (37 de ani) a deschis scorul în minutul 2 al meciului CFR Cluj - FC Argeș, din runda cu numărul 26 a SuperLigii. Reușita a fost una norocoasă.

Articol de - Publicat duminica, 19 februarie 2023 17:35 / Actualizat duminica, 19 februarie 2023 19:20

Ciprian Deac (37 de ani) a deschis scorul în minutul doi al meciului CFR Cluj - FC Argeș, din runda cu numărul 26 a SuperLigii, scor final 3-1. Reușita a fost una foarte norocoasă.

Dan Petrescu a schimbat 5 jucători față de eșecul cu Lazio, dar veteranul Ciprian Deac a fost păstrat printre titulari. „Decarul” campioanei a înscris cu multă șansă în minutul 2.

VIDEO CU GOLUL. Ciprian Deac, gol de 1-0 după o fază confuză în CFR Cluj - FC Argeș

Malele a luat o cursă pe cont propriu în flancul stâng al ofensivei clujene. L-a depășit pe Tofan, a reușit să păstreze mingea la limită în teren, apoi a întors în zona punctului de la 11 metri, către Deac.

„Decarul” campioanei a reluat modest, cu piciorul stâng. Mingea a fost deviată de Rizzi, apoi s-a scurs spre plasă, profitând de reacția greoaie a apărătorilor și a portarului Micu.

Acțiunea a fost revăzută în camera VAR. Andrei Chivulete, oficialul responsabil cu arbitrajul video astăzi, i-a confirmat „centralului” că mingea nu a depășit cu toată circumferința linia de fund în momentul pasei lui Malele.

Gigi Becali, contrazis chiar de nepotul lui: „N-a plătit nimic aici! Acum caut copii care vor să joace”

Țintă nouă pentru FCSB? Jucătorul de 20 de ani care l-a impresionat pe MM Stoica: „Are calități să ajungă atacantul naționalei”